ЦСКА отново на пътя на победата, върна си на Аустрия Кернтен

ЦСКА отново на пътя на победата, върна си на Аустрия Кернтен Отборът на ЦСКА се завърна на пътя на победата по време на подготвителния си лагер в Турция. „Червените” се наложиха с 1:0 над австрийския Аустрия Кернтен, като по този начин взеха своебразен реванш за загубата със същия резултат през лятото, когато двата тима отново премериха сили в проверка.

Единственият гол за българския тим бе дело на новото попълнение Даниел Панку след асистенция на Румен Трифонов през второто полувреме.

Това бе трета проверка за възпитаниците на Йоан Андоне в Белек, които до този момент победиха румънския Политехника Яш и загубиха от втородивизионния руски Волга.

Днешната контролна среща между ЦСКА и Аустрия започна изключително мудно и в първия половин час на мача двата тима не съумяха да сътворят нищо интересно, като играта се водеше в центъра на терена и преобладаваха предимно единоборствата.

Първата реална голова възможност за ЦСКА дойде едва четири минути преди края на първото полувреме, когато Иван Стоянов бе намерен непокрит в наказателното поле на австрийците, но ударът му от около десет метра, не попадна в рамките на вратата.

През второто полувреме тимът на Йоан Андоне обаче бе абсолютен господар на терена и съвсем заслужено стигна до попадение във вратата на Кернтен. В 60-ата минута на срещата, влезлият на почивката Янчев имаше отличен шанс да открие, но ударът му с глава, след центриране на Спас Делев премина покрай гредата.

Логичното обаче се случи в 72-ата минута, когато Даниел Панку вкара страхотно попадение. Румен Трифонов отне топката в центъра на терена, напредна добре по лявото крило и върна леко към границата на наказателното поле, откъдето Панку с мощен шут в долния ляв ъгъл на вратата откри в полза на ЦСКА. Няколко минути по-късно Орлин Орлинов също можеше да се разпише, но изстрелът му мина встрани от вратата.

В последните минути на мача футболистите на Аустрия се опитаха да упражнят натиск, който обаче не доведе до изравняване на резултата.

Следващата проверка на „червените” е в събота срещу руския гранд Спартак Москва.

ЦСКА: Чавдаров, Виданов, Иванов, Митрески, К.Стоянов, Янев, Петров, Делев, Петре, И.Стоянов, Платини

През второто полувреме в игра влязоха: Караджов, Котев, Бранеков, Тодоров, Орлинов, Трифонов, Янчев, Галчев, Нобле, Илиев и Панку.