Полша писа двойка на българския национален отбор по футбол

Полша писа двойка на българския национален отбор по футбол Полша победи българския национален отбор по футбол с 2:0 в приятелска среща между двата тима. Двубоят се игра на стадион "Полония" във Варшава, а точни за домакините бяха Якуб Блажиковски в 42-та минута и Роберт Левандовски в 62-та минута. Двубоят във Варшава бе и първи за „трикольорите” за 2010 година, но не предложи нищо по-различно от тези през миналата година.
Единствено брилянтните намеси на Димитър Иванков спасиха тима от по-сериозен резултат до почивката, след кошмарни грешки в отбраната пред него. Най-сериозните положения за „трикольорите” се откриха пред Бербатов и Веско Минев.

Полша - България 2:0

1:0 Блажчиковски (43)
2:0 Левандовски (63)

Полша: Кушчак, Жевлаков, Ковалчик, Дудка, Муравски, Обраняк, Пешко, Блажчиковски, Майевски, Левандовски, Григ; резерви: Садлок, Рибус, Йодловиец, Малевски, Ивански, Новак

България: Иванков, Иванов, Миланов, Георгиев, Ангелов, Янков, Петров, Минев, Сърмов, Бербатов, Попов; резерви: Милиев, Божинов, И. Стоянов, Димитров, Камбуров, К. Стоянов.

<< върни се назад     04 март 2010   17:21