Левски постигна важна победа във Варна над Спартак

Кокала гладен взима семки

Преследвачът на ЦСКА в класирането на А група Левски взе важни три точки при гостуването си на Спартак (Варна). Столичани се представиха далеч по-слабо отколкото в предишния си мач с Черноморец, завършил 2:2, но успяха да завоюват победата след единствения гол на резервата Жоазиньо в 67-ата минута.Двубоят започна с натиск на домакините, които първи имаха възможност за гол. В 17-ата минута капитанът Велимир Иванович излезе сам срещу вратаря Цветан Димитров, но се засуети и топката му беше изчистена. Впоследствие тя попадна в Даниел Моралес, който върна на Иванович, но и вторият му удар беше отразен от Димитров.В края на полувремето и Левски имаше шанс да отбележи, но капитанът Георги Иванов-Гонзо направи непростим пропуск, като прати топката в защитник на Спартак, при положение че вратарят беше далеч от голлинията. Малко след това пък Виктор Генев уцели напречната греда след центриране от корнер.През втората част гостите от София бяха далеч по-активният отбор, но трудно стигаха до голови възможности. Все пак при едно от редките си положения те се възползваха от лошо изчистване на защитата на варненци в 67-ата минута. Жоазиньо овладя топката и с техничен удар я прати в долния десен ъгъл на вратаря Илия Николов.До края на двубоя домакините се опитаха да изравнят, но натискът им не доведе до положения пред Цветан Димитров и така Левски взе победата. Благодарение на нея сините се доближиха само на три

<< върни се назад Автор: Sasho Zarev
    09 ноември 2008   17:56