Берое елиминира ЦСКА под Аязмото, Черноморец Поморие отстрани Миньор Перник

Берое елиминира ЦСКА под Аязмото, Черноморец Поморие отстрани Миньор Перник Берое постигна изключително важна победа с 1:0 срещу ЦСКА в четвъртфиналния сблъсък между двата отбора за Купата на България, който се игра в Стара Загора.
През първото полувреме двата отбора играха равностойно. Футболистите на ЦСКА имаха леко надмощие и да стигнат до попадение. Домакините имаха първи шанс да поведата в резултата, след като в 7-та минута Георги Андонов можеше да се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА, но се засуети и изгуби владение върху топката. В 12-та минута Елиот Гранден имаше възможност да стреля от пряк свободен удар, но топката отиде право в ръцете на Боян Пейков. В 20-та минута се получи разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, след като Слави Жеков центрира от фаул, но Павел Виданов успя в последния момент да избие топката в корнер. В ответната атака в 21-та минута Дормушали Саидходжа направи добър пробив, но в последния момент си поведе дълго топката, което позволи на Боян Пейков да излезе и да я избие в тъч. Берое имаше изгодно положение в 25-та минута, когато Здравко Илиев стреля от пряк свободен удар, но Здравко Чавдаров показа добър рефлекс и спаси. Слави Жеков центрира в 36-та минута в наказателнотот поле на ЦСКА, след което Андонов засече топката с глава, но я извади в аут. Последната опасна ситуация през първото полувреме бе в 45-та минута пред вратата на Боян Пейков, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Берое топката стигна до Саидходжа, който обаче стреля над напречната греда в аут.
Черноморец Поморие изненадващо отстрани Миньор Перник след 2:0 в 1/4-финален сблъсък за Купата на България и продължава напред в следващата фаза на надпреварата.Въпреки че перничани контролираха играта през по-голямата част от срещата и отправиха значително по-голям брой опасни центрирания към стража на домакините, попадение на Пехливанов в 56-та минута попари надеждите на "жълто-черните" да продължат напред. В самия край на двубоя (88 мин) Живко Петков бе безпощаден и оформи крайното 2:0 за своя тим.Първото полувреме премина под диктовката на гостите от Миньор. Футболистите на Антон Велков имаха по-добрите положения, но намесите на вратаря на Черноморец Янко Георгиев оставиха вратата му суха през първите 45-минути игра.

<< върни се назад     31 март 2010   18:02