Сливен и Локо Пловдив си поделиха по точка, Здравко Лазаров ядосан на Йордан Тодоров

Сливен и Локо Пловдив си поделиха по точка, Здравко Лазаров ядосан на Йордан Тодоров Отборите на Сливен и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 1:1 в последен мач от 25-я кръг на А група. Срещата се игра на ст. "Хаджи Димитър" в Сливен.Началните минути бяха за гостите от Пловдив, които бързо овладяха средата на терена и на няколко пъти поставиха под напрежение защитата и вратаря на Сливен.Само в рамките на минута, между 14-ата и 15-ата, Йордан Тодоров показа защо беше изгонен от ЦСКА с две профукани положения изцяло в негов стил. Първо удобната на левия му крак топка беше подарена на вратаря Тодор Тодоров, а секунди след това вместо да подаде на свободния Лазаров, той егоистично стреля и топката беше избита от защитник.
В 20-ата минута "смърфовете" нацелиха и гредата след удар по диагонал пак на Йордан Тодоров.В 35-ата минута Александър Тонев стреля от двайсетина метра и техничният му удар свари неподготвен кой знае защо излезлият напред Кирил Акалски и Сливен поведе в резултата с 1:0.Четири минути след това Йордан Тодоров отново пропиля добра ситуация, когато след негов шут, топката беше избита от Ямуков.57 минути след началото Гара Дембеле се озова очи в очи с Тодор Тодоров, но стражът се хвърли самоотвержено и спаси.Шест минути по-късно топката попадна вдясно по атаката на гостите в Йордан Тодоров, който стреля по диагонала и най-сетне успя да се разпише - 1:1.Двата отбора запазиха местата си във временното класиране на А група. Локомотив са с 23 точки на 12-то място, а на фаталното 13-то са Сливен с 22.

Футболистът на Локомотив Пловдив, Здравко Лазаров, бе видимо недоволен от ремито с тима на Сливен 1:1 в среща от 25-ия кръг в "А" група, предаде агенция "Блиц".
Той е ядосваше за положението в 15-ата минута, когато Йордан Тодоров постъпи егоистично и вместо да подаде на чакащия на почти празна врата Лазаров, реши да стреля, но вратарят на домакините спаси."Трябваше да ми подаде топката. Още в началото повеждахме в резултата, а до почивката щяхме да водим с три гола", ядосваше се Лазаров след последния съдийски сигнал.

Сливен - Локомотив (Пловдив) 1:1

1:0 Тонев (35);1:1 Тодоров (63)
СЛИВЕН: 1.Тодор Тодоров, 27.Владислав Ямуков, 3.Стефан Киков, 23.Ивелин Янев, 22.Петър Стоянов, 32.Адриано Миранда, 25.Явор Иванов (67-18.Атанас Зехиров), 20.Иван Коконов (19-24.Филип Филипов), 7.Мирослав Миндев, 14.Деян Христов, 10.Александър Тонев (83-6.Николай Димитров)
Резерви: 12.Евгени Караманов, 5.Живко Динев, 13.Васил Велев, 6.Николай Димитров, 24.Филип Филипов, 18.Атанас Зехиров, 9.Саша Попин

ЛОКО (Пд): 12.Кирил Акалски, 23.Георги Мечечиев, 26.Ангел Йошев, 55.Кирил Котев, 15.Боян Илиев, 14.Костадин Гаджалов, 7.Йордан Тодоров, 20.Том, 11.Даксон (71-9.Дани Кики), 77.Здравко Лазаров (85-22.Красен Трифонов), 39.Гара Дембеле
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 3.Валери Георгиев, 4.Петър Кюмюрджиев, 16.Николай Чипев, 8.Габор Ерош, 9.Дани Кики, 22.Красен Трифонов