Сливен записа инфарктна победа срещу Спортист (Своге)

Сливен записа инфарктна победа срещу Спортист (Своге) Отборът на Сливен записа инфарктна победа срещу аутсайдера Спортист (Своге) и увеличи шансовете си за оцеляване в "А" група. "Войводите" спечелиха с 1:0 с гол на Владислав Ямуков в 94-ата минута и поведоха с шест точки на прекия конкурент Локомотив (Мездра) с мач повече. Локомотив (Пловдив) също е зад Сливен в класирането. Възпитаниците на Драголюб Симонович са с 28 точки, "черно-белите" с 26 точки, а "червено-черните" с 22 точки.

Домакините показаха по-силна игра и заслужено спечелиха двубоя. Освен попадението на Ямуков в края, те пропуснаха дузпа чрез Деян Христов в 52-ата минута, а в 19-ата минута гол на Мирослав Миндев не бе зачетен заради засада. Единствената възможност за изпадналия тим от Своге пропиля Стойчо Младенов в 66-ата минута, когато негов прехвърлящ удар мина на сантиметри над вратата на Тодор Тодоров.

СЛИВЕН – СПОРТИСТ 1:0
1:0 Ямуков (94)

СЛИВЕН: Т. Тодоров, Ямуков, М. Ковачев, Киков, Ив, Янев, Н. Димитров, П. Стоянов, Миндев, Миранда, Тонев, Христов.

СПОРТИСТ: Кючуков, Димов, Л. Младенов, Василев, Дончев, Илиев, Ст. Тодоров, Наков, Ст. Младенов, Ив. Димитров, Коруджиев.

<< върни се назад     25 април 2010   21:08