Миньор запази шансовете на Локо(Пд) за оставане,а МОНТАНА на Локо Мз

Миньор запази шансовете на Локо(Пд) за оставане,а  МОНТАНА на Локо Мз Отборите на Миньор (Перник) и Локомотив (ПД) завършиха при нулево равенство мача помежду, който бе последен от 27-ия кръг на „А" футболната ни група. Срещата се игра на „Стадиона на Мира" в Перник. Главен съдия на двубоя бе Николай Йорданов от София, който показа общо 5 жълти картона, два от които се превърнаха в червен за нападателя на гостите - Том, напуснал терена 2 минути преди края на редовните 90.Борещият се за оцеляване в А група Локо Мз успя да извоюва геройско 1:1 с Монтана като гост, въпреки че остана с човек по-малко още в 19-та минута. Домакините откриха резултата чрез своя капитан Венци Иванов, но гол на Киров в 75-та минута.Така три кръга преди края Локо Пловдив е 13-и с 27 точки, но има изключително тежка програма - домакинства на Литекс и Локомотив София и гостуване на Славия.
14-ият Локомотив Мездра има 23 точки, но ще има служебна победа над Ботев Пловдив и два мача у дома - срещу Сливен и Миньор Перник.
Застрашен от изпадане е и Сливен, който е 12-и с 28 точки. До края войводите гостуват на Локомотив Мездра и Левски и играят на свой терен с Пирин Благоевград. донесе точката на мездренчани.
МИНЬОР (Пк) - ЛОКО (Пд) 0:0
МИНЬОР: 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 14.Ивайло Цветков, 19.Петър Петров, 24.Любомир Витанов, 28.Велимир Иванович, 32.Костадин Марков, 21.Костадин Хазуров (67-18.Горан Янкович), 41.Димитър Илиев
Резерви: 91.Иван Чворович, 22.Юри Иванов, 77.Пламен Крумов, 7.Младен Стоев, 17.Атанас Николов, 18.Горан Янкович, 31.Павле Делибашич
ЛОКО (Пд): 1.Стоян Ставрев, 23.Георги Мечечиев, 26.Ангел Йошев, 5.Юнес Бенжелюн, 55.Кирил Котев, 15.Боян Илиев, 7.Йордан Тодоров, 20.Том, 11.Даксон (70-80.Габор Ерош), 77.Здравко Лазаров (90+1-14.Костадин Гаджалов), 39.Гара Дембеле
Резерви: 12.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 4.Петър Кюмюрджиев, 16.Николай Чипев, 80.Габор Ерош, 14.Костадин Гаджалов, 9.Дани Кики