Черноморец Поморие е първият финалист за Купата на България

Черноморец Поморие е първият финалист за Купата на България Отборът на Черноморец Поморие се класира за финала на турнира за Купата на България по футбол след драматичен успех над Калиакра.В редовното време мачът завърши наравно 1:1 Домакините от Поморие бяха безапелационни при изпълнението на дузпите и достигнаха до историческият успех с 4:1 записан в своята история. След равностойни 12 минути, дойде 13-ата, която се оказа фатална за домакините. Дълга топка към тарана им Иван Петков не беше овладяна от вратаря Янко Георгиев, последва разбъркване, след което топката попадна в Делчо Стоилов, който хладнокръвно отбеляза между краката на защитник за 0:1. В 33-ата минута след центриране отляво Цветан Филипов от Черноморец овладя майсторски на гърди, след което с левия крак от въздуха прониза Добрев за 1:1. Три минути преди края съдията Георги Йорданов се подведе по артистично падане на играч от Поморие и показа втори жълт картон на капитана на каварненци Иван Райчев. Първи дузпа изпълни Цветан Филипов от Черноморец, който отбеляза за 2:1. Детелин Димитров от Каварна изпусна и домакините запазиха преднината си. Станимир Митев за "акулите" върна жеста и не успя да отбележи, позволявйки на Добрев да спаси. Кючуков отново не успя и Георгиев с котешки рефлекс спаси.

Божинов беше следващият за домакините, като с хладнокръвен шут направи 3:1. Събев от Калиакра трябваше на всяка цена да вкара, но и той не сполучи. Отново герой беше Янко Георгиев.

Георги Костадинов изпълни последната дузпа, отбеляза я и с резултат 4:1 Черноморец Поморие се класира за финала, където ще срещне победителят от мача Чавдар Етрополе - Берое Стара Загора.

Черноморец Пм - Калиакра 1-1
Черноморец Пм:1. Георгиев, 8. Костадинов, 10. Митев, 11. Филипов, 14. Манев, 17. Чакъров, 18. Коев, 20. Пехливанов, 22. Орачев, 25. Димов, 32 Божинов
резерви:12. Колев, 4. Филипов, 9. Петков, 21. Стоянов, 23. Янчев, 26. Димов, 31. Стайков
Старши треньор: Петър Хубчев

Калиакра: 1. Добрев, 30. Бонев, 4.Димитров, 9. Петков, 14. Райчев (к), 16. Стефанов, 17. Кючуков, 18. Стоилов, 20. Михайлов, 22. Седула, 25. Събев
резерви: 33. Радомиров, 3. Гр. Иванов, 10. Караджов, 19. Андонов, 21.Абрашев, 24 Христов
Старши треньор: Филип Филипов
Гл. Съдия: Г. Йорданов