Литекс за трети път стана шампион на България,смърфовте пред изпадане

Наджи Шенсой подаде оставка

Литекс за трети път стана шампион на България,смърфовте пред изпадане Отборът на Литекс е новият шампион на България. Третата титла в история на ловчанлии стана факт след победата с 3:0 срещу Локомотив в Пловдив. Попаденията отбелязаха Вилфред Нифлор в 39-ата, Дока Мадурейра в 47-ата и отново Нифлор в 81-ата минута. Така два кръга преди края те са недостижими за втория в класирането ЦСКА - 64 срещу 57 точки. Домакинското поражение остави Локомотив на 3 точки над зоната на изпадащите, където са съименниците им от Мездра. Победата пък бе първа за Литекс далеч от дома от ноември, когато победиха с 2:1 Черноморец в Бургас. Пловдивчани започнаха срещата по-добре и до 28-ата минута вече два пъти бяха ударили гредите на вратата на Литекс. Първо Здравко Лазаров в 9-ата минута нацели левия страничен стълб зад Родриго Галато, а в 28-ата минута Даксон, който изигра своя мач №100 в "А" група, с шут от 35 метра разтресе дясната греда. Ентусиазмът на "смърфовете" обаче секна в 39-ата минута, когато Нифлор оползотвори хубава асистенция на Том и направи резултата 0:1. Две минути след началото на втората част

Старши-треньорът на Локомотив (Пловдив) Наджи Шенсой подаде оставка. Това стана ясно минути след домакинската загуба на смърфовете с 0:3 от Литекс. Косоварят е обиден на запалянковците, които го призоваха да се маха още по време на двубоя. Очаква се собственикът на пловдивчани Коко Динев да приеме оставката на Шенсой.

Проблемите на специалиста започнаха още след домакинската загуба с 2:4 от Монтана преди няколко кръга. Това поражение постави под сериозна въпросителна оставането на смърфовете в "А" група, които водят люта битка за оцеляване със Сливен и Локо (Мездра). Днешната загуба явно е преляла чашата и Шенсой реши да напусне клуба.

ЛОКО (Пд) - ЛИТЕКС 0:3
0:1 Нилфор (39), 0:2 Дока (47), 0:3 Нифлор (80)

Локо (Пд): 1.Стоян Ставрев, 26.Ангел Йошев, 23.Георги Мечечиев, 5.Юнес Бенжалюн, 55.Кирил Котев, 3.Валери Георгиев (56 - Дани Кики), 7.Йордан Тодоров, 77.Здравко Лазаров, 39.Гара Дембеле, 15.Боян Илиев (46 - Габор Ерош), 10.Даксон (69 - Чипев)

Литекс: 31.Родриго Галато (50 - Голубович), 2.Александър Барт, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 8.Том, 10.Сандриньо, 15.Дока, 19.Уилфред Нифлор, 23.Небойша Йеленкович, 33.Николай Бодуров, 71.Ивелин Попов (63 - Христо Янев)

Стадион: “Лаута”
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Йошев, Дембеле (Локо), Барт (Литекс)

<< върни се назад     02 май 2010   23:47