Черноморски издънки за Локо(Сф) и Цска

Черноморски издънки за Локо(Сф) и Цска Черноморец Бургас се възползва по най-добрия начин от кризата в Локомотив София и спечели гостуването си в Надежда с 1:0. С това "акулите" свалиха "железничарите" от третото място, даващо право на участие в турнира Лига Европа през есента.
Отборите на ЦСКА и Черно море завършиха наравно 2:2 в мач от 29-я, предпоследен кръг, на А група. Мачът се игра на ст. "Българска армия", който ще бъде затворен за двубои от новия сезон.Съоръжението е опасно за зрителите и няма да получи необходимия лиценз. "Армейците" пък се местят с няколкостотин метра, на Националния стадион "Васил Левски".Мачът обеща сериозни емоции още в самото начало, след като в осмата минута Адемар беше фаулиран в наказателното поле на ЦСКА и от дузпа Йордан Юруков не сбърка - 0:1. в 60-ата влезлият секунди по-рано Руи Мигел не сгреши и изравни резултата.
Въпреки, че ЦСКА натискаше повече, в последните минути на мача се стигна до нова размяна на голове между двата тима.Първо в 81-ата минута Александър Александров от черно море беше притиснат от Мигел и си отбеляза автогол, с който "червените" поведоха с 2:1, а минута след това домакините бяха попарени с гол на Адемар Жуниор - 2:2.

ЦСКА - Черно море - 2:2

голмайстори: 0:1 Йордан Юруков 9-дузпа, 1:1 Руи Мигел 60, 2:1 Александър Александров 81-автогол, 2:2 Адемар 83

стадион: Българска армия: 8000 зрители
главен съдия: Георги Йорданов