Ристосков съветван на почивката

Гигов и Тонев в основата

Ристосков съветван на почивката Самозабравилите се Гигов и Тонев си повярваха ,че футболът в Локомотив почва и свършва с тях.Не се знае какво и пред кого е обещавал Гигов но е крайно време безумните му постъпки като заплашване от БФС и МВР да ги спрят,а за безумно-глупавите изказвания по адрес на Д.Пенев на нас преводач не ни трябва както и за сервилността му към Левски и бизнеспартньора му Батков.Ето как протече и срещата. Локомотив Сф и ЦСКА завършиха при 1:1 мача си от 13-я кръг на А група. Двата тима изиграха много добър мач, ключова роля в който обаче взе изключително слабото съдийство на главния рефер Христо Ристосков.В 37-ата минута имаше спорни ситуации за игра с ръка и в двете наказателни полета. Първо след удар на Здравко Лазаров, кълбото рикошира последователно в няколко човека и се създаде впечатлението, че състезател на домакините е играл с ръка. В следващата атака Иван Иванов спря с тяло удар на "червено-черните" ,(като след ситуацията трима играчи на Локомотив в хор пожелаха най-тежкото наказание във футбола.В 45-ата минута, след хитър пас Лазаров, технично да отбележи за 1:0 за ЦСКА.Във втората минута на добавеното време Даниел Беконо по фантастичен начин с една ръка извади удар отблизо на Балдовалиев и запази крехката им преднина.Беконо в 47-ата минута направи още едно добро спасяване.ЦСКА лека полека изравниха играта и в 57-ата минута се отчетоха с първи удар за второто полувреме, дело на Да Коща от 18-19 метра, попаднал право в ръцете на Бонджулич.В 62-ата минута след изпълнение на корнер Бандаловски бе оставен непокрит в малкия пеналт и с глава изравни резултата - 1:1.Заредиха се напрегнати минути на бърз и динамичен футбол, в който обаче чистите голови положения се брояха на пръсти. Единствен в разрез с качествената футболна продукция беше главният рефер Христо Ристосков, който с редица необясними отсъждания доста изнерви обстановката на терена.Серия от изключително спорни отсъждания на Ристосков в последните минути буквално натикаха ЦСКА в наказателното им поле. Съдията от Сандански на няколко пъти отсъди крано съмнителни нарушения в полза на Локомотив, докато при подобни ситуации в обратна посока оставаше безмълвен. Усилията на съдията обаче не се увенчаха с успех и двубоят завърши нерешен - 1:1.

Димитър Пенев:"Мачът се реши в този коридор".Специалистът уточни, че на почивката "фенове и други хора" са съветвали рефера Христо Ристосков. Той посочи коридора в края на който е съдийската стая на ст. "Локомотив".

Спортно-техническият шеф на Локомотив София Иво Тонев призна след мача, че от ръководството на клуба са дали ценни настъвления на Ристосков. Те му обяснили, че е трябвало да даде дузпа за тях и че това, което той е направил е "престъпление".40 минути след края на двубоя пък стана ясно, че видеокамерата, която би трябвало да е заснела инцидента е била свалена от мястото й, в нерегламентирано за това време.

Николай Гигов (президент на Локомотив):
Да сме влизали в съдийската стая на полувремето? - Не ми се коментират глупости. Истината е, че съдията не ни даде чиста дузпа и червен картон, което решаваше мача още през първото полувреме. След почивката пък реферът трябваше да покаже втори жълт картон на Здравко Лазаров за симулация".
Ристосков: Казаха ми че съм ''тъпанар''
"Обиждаха ме на полувремето", призна реферът на мача Локомотив Сф - ЦСКА Христо Ристосков. Той обясни, че съдийството му е било коментирано от шефовете на Локомотив."Какво може да каже човек, който има претенции за неотсъдена дузпа? Писал съм доклад и всичко ще стане ясно. Нещата, които чух не са за ефир. Хайде ... наричаха ме "тъпанар"... такива работи. Всичко е в доклада", добави Ристосков."Не съм чул да ми казват "престъпник", призна съдията. Както е известно, един от шефовете на отбора Иво Тонев обяви, че е Ристосков е бил обвинен, че е извършил престъпление срещу Локомотив.

15 ноември 2008   22:39