Вихрен се отдаде на Локо (Пловдив)

Канарчетата клъвнаха с 1 : 0 орлетата

"Смърфовете" имаха нужда от трите точки след срамната загуба у дома от Локо (Мездра) в миналия кръг на първенството.Вихрен започна вдъхновено мача и в 7-ата минута опасен удар на Шукардиня бе избит от Ставрев в корнер. В 35-ата минута пък Тихамер можеше да открие резултата, но силният му шут нацели дясната греда.Първият гол дойде чак в 55-ата минута, когато Писаров проби от ляво и подаде към Том, която прати топката в мрежата.Само две минути по-късно обаче авторът на попадението фаулира Шукардиня в наказателното поле и Еривертон изравни с удар от бялата точка.Крайното 2:1 бе оформено от Заков в 74-ата минута, след меле в наказателното поле на домакините и няколко отразени удара към вратата на Лучини.

С гол четири минути преди края Ботев изкова победа с 1:0 срещу Пирин в мач от 13-я кръг на А група."Канарчетата" подложиха на натиск гостите през целия мач, но усилията им бяха възнаградени чак в 86-ата минута, когато Ерик Кабу вкара дебютния си гол за екипа на пловдивчани. Ганаецът получи хитро подаване от Апостол Попов и остана очи в очи срещу вратаря Ивайло Иваников и мушна топката в мрежата му.Преди началото на двубоя бяха наградени ветераните на Ботев, печелили купата на България.Дебют за "жълто-черните" направи 19-годишният юноша Васил Кочев, който е син на легендарния футболист на пловдивчани Иван Кочев.
Вихрен-Локомотив Пд 1 : 2
Ботев Пловдив- Пирин 1 : 0
Локомотив Сф- ЦСКА 1 : 1
Локомотив Мз-Беласица 3 : 1
Литекс-Сливен 2 : 0

<< върни се назад     16 ноември 2008   00:55