Трагично и бенефисно за 6 : 1

Със зетя и племенника толкова

Българският национален отбор по футбол за пореден път се изгаври с честта да защитаваш честта на родината си по футболните терени,след като катастрофираха в Белград с 1:6!.Доказаният със своята несъстоятелност и некадърност селекционер Пламен Марков докара мъжката ни гарнитура до това да се надяваме да паднем с възможно най-малко голове по време на мач,но нали е послушен и удобен за далаверите на управниците от БФС.С футболисти от рода на зетя и племенника толкова.Задължително обаче тук трябва да отличим поне двама, които бяха на ниво, колкото и смешно за звучи при този резил - Георги Петков и Благой Георгиев. Единствено те бяха адекватни и се опитаха доколкото могат да направят нещо.Първият спаси две дузпи на изигралия последния си мач с екипа на "Репрезентацията" Саво Милошевич. Вторият вкара прекрасен гол от пряк свободен удар, пробва още няколко опасни и се стараеше до последно. Съседите ни направиха последния мач на Саво Милошевич за "орлите" истински празник.Но ето и как се стигна дотук.В деветата минута, Йованович премина през Валентин Илиев и Живко Миланов и от малък ъгъл разстреля българския страж за 1:0.В 15-ата минута, Живко Миланов бе фаулирал връхлитащия Милош Красич. Милошевич определено ще запомни 101-я си и бенефисен мач с националната фланелка на плавите, защото отново не успя да преодолее вратаря на Левски, въпреки че смени ъгъла.Легендата вкара два гола, но и пропусна две дузпи и едно чисто положение.До 34-ата минута резултата стана4:1, а зетя Живко Миланов изработи и дузпа, която разбира се бе пренебрегната от арбитъра заради гола.Къде са сега сините застъпници които да ни убеждават че Зетя не прави нарушения за дузпи,а междувременно капитанът Димитър Бербатов получи контузия и тихомълком се изниза от терена, като остави впечатление, че си тръгва сърдит на съотборниците си. През втората част "орлите" намалиха оборотите и започнаха да тресат гредите на вратата ни. Късметът бе на страната на Петков два пъти в рамките на само 5 минути, но в 67-ата все пак логичното стана. Милияш добави още един за погрома, а крайното 6:1 оформи Лазович след поредната безобразна грешка в защита. Погребението е завършено, да си правят изводите останалите живи или с други думи, време е за кардинална промяна в БФС.Багажът трябва обезателно да си стегнат и ония умни глави от "Иван Асен II" 26, начело с Борислав Михайлов! Те пропиляха целият ни футболен авторитет, и с всеки изминал ден след ден бутат футбола ни в тинята.

Сърбия: Дишленкович, Коларов, Видич, Иванович, Лазович, Милошевич, Станкович, Милияш, Лукович, Йованович, Красич

България: Петков, Тунчев (46, Котев), Вальо Илиев, Венков (68, Минев), Янков (46, Манолев), Миланов (46, Янев), Димитров, Георгиев, Ст. Петров (65, Иван Стоянов), Бербатов (30, Генков), Рангелов

Голмайстори: Йованович (10, 26), Милошевич (28, 34), Милияш (57), Лазович (67) ; Георгиев (20)

19 ноември 2008   23:24