След като се отдаде на Локо (Пд) Вихрен скочи на Ботев

Отложиха ЦСКА - Литекс

След като се отдаде на Локо (Пд) Вихрен скочи на Ботев След скучното 0:0 което си спретнаха Спартак (Вн) и Локомотив (Сф) в първия мач от 14-ия кръг на "А" футболна група,натрупаният сняг официално отложи, за утре от 17 дербито между ЦСКА и Литекс и Пирин-Черноморец. Локо (Пд) взе точка на Бела в края след втора дузпа. . В края на първото полувреме съдията Мартин Богдев отсъди дузпа за Локо. При опит за центриране на Милотинович, топката срещна тялото на Трифонов, а Богдев видя игра с ръка,която Даксон, не реализира. В 65 минута гостите поведоха с гол на Сертич.Домакините от Локомотив получиха право да изпълнят втора дузпа в 90 минута. Тогава Адемович игра с ръка в наказателното поле. Анатоли Тодоров реализира наказателния удар. Вихрен стигна само до 0:0 срещу "канарчетата" в корида в Сандански оцветена с два червени картона при тежък терен и непрестанен дъжд. Под душовете по-рано поеха Шукардиня от домакините и Апостол Попов от Ботев.Срещата започна с 25 минутно закъснение. Главният арбитър закъсня, като причината за това бе тежка катастрофа, станала на пътя към южния град, която забави рефера. Все пак двубоят започна при тежък терен и непрестанен дъжд.В 26-та минута Шукардиня от домакините получи директен червен картон за удар без топка на Йордан Минев, а в 87-та минута и Апостол Попов бе изгонен от главния рефер след като бе провокиран от доскорошният играч на Локо (Пд)Марсел Еламе Титулярният защитник във формацията на Костадин Ангелов,ще пропусне дербито на Пловдив. Сливен победи у дома с 2:0 Локо (Мездра) под дъжд и силен вятър след голове на Ямуков и Миндев.Сливен излезе на четвърто място във временното класиране, кръг преди края на първенството. Участие в двубоя не взе титулярният вратар на Локо (Мз) Радостин Станев вследствие набъбречна криза.

Сливен-Локомотив Мз 2 : 0 Локомотив Пд-Беласица 1 : 1 Вихрен-Ботев Пловдив 0 : 0

Локомотив (Пловдив): Ставрев, Кюмюрджиев, Милиев, Сечков, Йошев, Том, Милотинович, Даксон, Писаров, Илиев, Делибашич.
Беласица: Манолов, Метушев, Ненов, Трифонов, Николов, Апостолов, Вила, Бето, Адемович, Сертич, Бижев.

Сливен: Чавдаров, Стоянов, Киков,И. Янев, Ямуков, К. Янев, П. Стоянов, Велев, Миндев, Иса, Ив. Стоянов.
Локомотив: Георгиев, Марков, Цветкович, Мекенджиев, Христозов, Ст. Илиев, Стоилов, Симонович, И. Илиев, Силва, Мигел.

Вихрен:Лучини, Св.Георгиев, Еламе, Паес, Фехер, Еривертон, Тихамер, Аритзис (38-Карадимитрос, 74-Андреев), Шукардиния, В.Георгиев, Джоров

Ботев:Тошев, Й.Минев, Харизанов, Гаров, Попов, Божков, Караджинов, Тимонов, Манчев, Саидходжа (88-Василев), Кабу (55-Кръстев)

<< върни се назад     22 ноември 2008   20:19