Гонзо прекъсна контролата на Левски срещу Аполон Лимасол,глоби Близнака и Кривия

Гонзо прекъсна контролата на Левски срещу Аполон Лимасол,глоби Близнака и Кривия На почивката на контролата на Левски срещу Аполон Лимасол спортният директор на Левски Георги Иванов реши да прекрати мача, недоволен от слабото съдийство и грубата игра на кипърския тим. След 45 минути игра Аполон водеше с 1:0 с гол на Семеда в седмата минута. Вместо второ полувреме срещу състава от Острова на Афродита, играчите на Ясен Петров провеждат тренировка на терена в Линдабрун.Двубоят започна в 19:00 часа, вместо в 19:30 след договорка на ръководствата на двата отбора, вероятно за да могат играчите да гледат спокойно полуфинала от Мондиал 2010 между Уругвай и Холандия с начален час 21:30.Резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато Авраам се разписа с удар по земя от наказателното поле. Гол на кипърците бе отменен за засада на Семедо. В 33-ата минута Георги Петков спаси дузпа, изпълнена от Авраам.

В 36-ата минута двата отбора се сбиха на терена и бяха усмирени след намесата на резервите и хората от двата спортно-технически щаба. В 40-ата минута Веселин Минев бе изгонен заради фаул срещу противников играч. Той бе помолен от съдията да напусне терeна. Футболистите на Левски Веселин Минев и Александър Александров-Кривия са глобени, съобщи спортният директор на "сините" Георги Иванов-Гонзо. Причина за глобите са изблиците на нерви от страна на двамата в първите контроли на тима в Австрия, където "сините" са на подготовка в момента. Днес Минев получи червен картон в незавършилата проверка с Аполон (Лимасол), която бе прекратена на почивката, тъй като кипърците не пожелаха Левски да пусне друг играч на мястото на защитника.
"Глобихме тези футболисти, защото такова поведение никой от нас няма да търпи, най-малко аз. Говорихме с тях и те вече си понесоха наказанието", обясни Иванов.
Старши треньорът Ясен Петров започна мача с тима от Лимасол със следната единадесеторка: На вратата Георги Петков, в защита отдясно-наляво Стефан Станчев, Иво Иванов, Йордан Милиев и Веселин Минев, в халфовата линия стартираха Владимир Гаджев, Лъчезар Балтанов и пред тях Христо Йовов, а в атака отляво Дани Младенов, в центъра Гара Дембеле и отдясно Жоазиньо.

<< върни се назад     07 юли 2010   10:28