ЦСКА загуби от Оберхаузен в Германия

ЦСКА загуби от Оберхаузен в Германия ЦСКА записа първо поражение в последната си контрола на германска земя, след загуба с 1:2 от завършилия на 14-то място във Втора Бундеслига Оберхаузен. Червените изиграха изключително слабо първо полувреме, което завършиха с два гола пасив, но през втората част се стабилизираха и само малшансът им попречи да изравнят. Попаденията за домакините вкараха Челик и Клингер, а за армейците се разписа Александър Тонев в 54-ата минута след брилянтни финтове и мощен шут с левия крак от 20 метра. Малко по-късно Тодор Янчев нацели греда, а гол на намиращия се на проби Москера бе отменен заради много спорна засада. Домакините започнаха силно срещата и след сериозен натиск в 13-ата минута отбелязаха първото си попадение. То стана след грешка на червената отбрана, която не се бе групирала добре. Муса Челик нахлу отляво в наказателното поле на българския тим, излъга Павел Виданов и с шут по диагонал опъна мрежата зад Караджов.След попадението ЦСКА продължи да допуска грешки във всички линии, а точните пасове бяха истинска рядкост. Логично в 44-ата минута Оберхаузен вкара втори гол. Негов автор стана Клингер след поредна груба грешка в защита на ЦСКА и останалият очи в очи футболист на германците срещу червения страж Караджов вкара за 2:0.На почивката Дочев извърши две смени, като на мястото на инертните Делев и Тиеро влязоха Гранден и Галчев. С началото на второто полувреме ЦСКА натисна своя противник и в 54-ата минута българският тим, чрез майсторско изпълнение на Александър Тонев, вкара супергол. Червеният юноша получи пас от Москера, навърза четирима защитници на Оберхаузен и със страхотна тупалка с левия крак оформи крайното 1:2.
Минути по-късно футболистите на Павел Дочев изпуснаха уникална възможност да изравнят. Янчев се откъсна сам срещу германския вратар, преодоля го, но на празна врата уцели лявата греда. Топката се върна при червения капитан, който подаде на Москера, но колумбиецът на метър от голлинията не успя да засече топката. В 75-ата минута гол за ЦСКА на Москера бе отменен заради изключително спорна засада, която по-скоро не съществуваше.Така червените приключиха своя подготвителен лагер в Германия с четири победи и едно поражение. За отбелязване е и отличният дренаж на терена, на който се игра проверката между червените и Оберхаузен. Над германския град се изсипа истински порой, който отложи срещата с 37 минути, но въпреки това, след спирането на дъжда, по тревата нямаше нито една локва.

ОБЕРХАУЗЕН - ЦСКА 2:1