Кошмарно представяне на Цска срещу Олимпиакос,феновете искат оставки

Искат незабавното връщане на Любо Пенев

Кошмарно представяне на Цска срещу Олимпиакос,феновете искат оставки Отборът на ЦСКА допусна тежка загуба с 2:5 от новака в кипърската първа дивизия Олимпиакос Никозия.
Бездушната игра на ЦСКА срещу Олимпиакос (Никозия), стана причина за разгромната загуба с 5:2 на армейците,която изнерви максимално над 6000 привърженици на червените, които дойдоха на „Васил Левски", за да приветстват отбора на официалното му представяне за новия шампионат. Ултрасите започнаха да освиркват жестоко отбора след 60-ата минута. Това стана след четвъртото поредно попадение във вратата на ЦСКА.В своя изблик на ярост те поискаха оставката на новия треньор Павел Дочев и на ръководството, както и цялостна чистка в тима.Радикално настроени хора от агитката започнаха скандирания за незабавното връщане на Любо Пенев, с когото червените биха Динамо (Москва) за Лига „Европа".
Гостите от Никозия успяха да поведат в резултата още в 21-та минута, когато Да Силва центрира в наказателното поле на ЦСКА, след което Караджов не се намеси убедително и топката срещна страничния стълб, а при добавката Кенмогне вкара за 0:1.
В оставащите минути до края на първото полувреме футболистите на ЦСКА имаха предимство, но не успяха да вкарат. През второто полувреме на стадион „Васил Левски” се разигра истинска голова драма. Футболистите на Олимпиакос удвоиха своята преднина още в 46-та минута, когато Чавдаров излезе неразчетено, а Сотиру стигна до топката преди него и я пусна покрай него пращайки я във вратата на ЦСКА за 0:2. Олимпиакос стигна до нов гол в 55-та минута, когато Виданов сбърка и топката стигна до Онейма, който пусна към Мартинс и той прати топката за трети път в мрежата на ЦСКА. Силната игра на кипърския отбор продължи и в 65-та минута след нова груба грешка в центъра на отбраната на ЦСКА, Минев не успя да спре Онейма, който подаде към непокрития Давид, а той се озова сам срещу Чавдаров и прати топката в левия му ъгъл за 0:4. Олимпиакос можеше да вкара нов гол в 74-та минута, когато Онейма стреля, но топката срещна напречната греда.
ЦСКА успя да намали пасива си в 78-та минута, когато Маркиньос подаде към Томи Костадинов и той вкара за 1:4. В 84-та минута Спас Делев се възползва от нова грешка в отбраната на Олимпиакос, след което стреля отдалеч и топката срещна десния стълб и влезе във вратата на кипърския отбор.Олимпиакос оформи крайния резултат в срещата в 85-та минута, когато Онейма се разходи през защитата на ЦСКА и вкара за 2:5. Феновете на ЦСКА скандираха обидни реплики към ръководството на клуба, а в края на мача на стадион „Васил Левски” се появи полиция и допълнителни стюарди, които предотвратиха по-сериозни спречквания между агитката и шефовете на отбора,пише гонг

ЦСКА /България/ - Олимпиакос /Никозия - Кипър/ - 2:5

голмайстори: 0:1 Еманюел Кенон 21, 0:2 Пиерос Сотириу 46, 0:3 Андре Мартинс 55, 0:4 Давид Каиадо 65, 1:4 Томи Костадинов 78, 2:4 Спас Делев 83, 2:5 Филип Ониема 85

Жълти картони: Джузепе Акуаро, Йордан Минев и Спас Делев (ЦСКА)

Състав на ЦСКА: Иван Караджов(Здравко Чавдаров - 46), Джузепе Акуаро, Йордан Минев, Костадин Стоянов, Павел Виданов, Александър Тонев (Румен Трифонов - 46), Тодор Янчев, Уилям Тиеро /Борис Галчев - 46), Маркиньос, Спас Делев, Руи Мигел (Томи Костадинов - 55)

снимки: БГНЕС

<< върни се назад     23 юли 2010   10:29