Шампионът Литекс стартира с победа,Локо(Пд) направи 1:1 в Севлиево

Шампионът Литекс стартира с победа,Локо(Пд) направи 1:1 в Севлиево Локо стъпи на криво на старта на новото първенство на "А" група. "Смърфовете" изпуснаха да победят домакините от Видима Раковски, завършвайки 1:1, подкрепяни от над 600 свои верни фенове. Юнес Бенжелюн даде аванс за гостите,а пет минути преди Николай Владинов се възползва от грешка в защитата на "черно-белите" и реализира за 1:1.

Шампионът на България Литекс победи Миньор Перник с 2:1 у дома в среща от първия кръг на местното ни първенство.Първият гол в срещата дойде още в 10-ата минута, когато грешка в защитата на перничани позволи на Брату да разтреля Ивайло Иванов.
Малко преди това Александър Барт се контузи и това определено беше загуба за домакините. Берберович беше смяната. До края на полувремето въпреки опитите за нов гол във вратата на перничани това така и не стана. Том и Ивелин Попов отправиха удари по посока на Иванов,но стражът на перничани беше на мястото си. След почивката Пламен Николов беше задържан за фланелката в наказателното поле на Миньор в 49-ата минута, след което последва дузпа. Зад топката застана Ивайло Петков и не сбърка за 2:0. Миньор отвърна с удар на Хазуров в 55-ата минута спасен от Галато. В 73-ата минута Адриан Олегов стреля с глава, а топката облиза напречната греда и излезе в аут.Все пак гостите стигнаха до почетното попадение. В първата минута на даденото от съдията Николай Йорданов триминутно продължение Христо Господинов разстреля Галато от малкия пеналт и фиксира крайния резултат - 2:1.
Литекс - Миньор Перник - 2:1

голмайстори: 1:0 Флорин Брату 9, 2:0 Ивайло Петков 51-дузпа; 2:1 Христо Господинов 90+1
стадион: градски