Купата на България

Пастата и Локо изведоха Левски на челен коловоз

В предпоследен мач от 1/16-финалите за Купата на България с гол на резервата Николай Димитров в 110-ата минута на мача Левски елиминира с 2:1 на Локомотив София .Домакините откриха чрез Иван Пасков в 35-ата минута, когато универсалният футболист прониза с глава вратата на Левски. Радостта на домакините бе кратка, след като стражът Бонджулич направи дузпа срещу Дарко Тасевски, която Жоазиньо реализира. Не мина и без спорни моменти в срещата.Реферът на срещата Стефан Спасов - Пастата отмени гол на Георги Иванов-Гонзо в шестата минута. В 30-ата минута съдията спести втори жълт и съответно червен картон на Гонзо. Нападателят бе получил жълт картон заради разправия с арбитъра, а след това симулира дузпа, което по правило е втори жълт картон. Реферът Спасов отсъди симулация и нарушение в полза на "железничарите", но не показа втори картон на синята деветка.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛЕВСКИ 1:2
Голамайстори:1:0 Пасков (35),1:1 Жоазиньо (39-д),1:2 Димитров (110)

ЛОКОМОТИВ: Бонджулич, Добрев (46-Лопеш), Дзаферович, Пасков, Бандаловски, Савич, Шпишич (61-Атанасов), Златински, Дяков, Митев, Богданович (77-Джилас)

ЛЕВСКИ: Петков , Миланов, Рабех, Бистрон, Вагнер, Гаджев (86-Балтанов), Сърмов, Жоазиньо, Тасевски, Зе Соарес (72-Н. Димитров), Г. Иванов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Бонджулич, Богданович, Златински (Локо); Г. Иванов (Левски)
СЪДИЯ: Стефан Спасов
СТАДИОН: "Локомотив

26 ноември 2008   16:34