Жилина отстрани Литекс в Шампионската лига

Жилина отстрани Литекс в Шампионската лига Литекс загуби с 1:3 от словашкия Жилина в среща реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Така българският шампион напуска турнира след общ резултат от двата мача 4:2 в полза на словаците.Двубоят се игра на стадион „Под Дубном”, а главен съдия бе Томас Айнвалер от Австрия. Двубоят се игра на стадион „Под Дубном”, а главен съдия бе Томас Айнвалер от Австрия. Тимът воден от Ангел Червенков ще продължи участието си в Европа в плейофите на турнира Лига Европа. Съперникът на „оранжевите” ще стане ясен на жребия, който ще се тегли в петък в Нион.

Най-интересната ситуация през първата част дойде в 21-ата минута, когато вратарят на ловчанлии Родриго Галато спаси дузпа, която бе дадена за нарушение на Николай Бодуров.
В 52-ата минута гостите от Ловеч успяха да открият резултата. Голът отбеляза Сандриньо след хубав шут от 25 метра. Само 2 минути по-късно обаче, Рилке от състава на домакините изравни за 1:1 след разбъркване в наказателното поле на българския шампион. В 55-ата минута на мача, за втори жълт картон бе изгонен капитанът на Литекс Ивелин Попов.
20 минути преди края на редовното време, домакините стигнаха до пълен обрат, след като Йеленкович направи груба грешка в средата на терена и Оравец вкара топката във вратата на Галато от непосредствена близост.
В 84-ата минута Чийсе от състава на Жилина реши двубоя след като отбеляза трети гол във вратата на българите.
Тимът воден от Ангел Червенков ще продължи участието си в Европа в плейофите на турнира Лига Европа. Съперникът на „оранжевите” ще стане ясен на жребия, който ще се тегли в петък в Нион.

ЖИЛИНА - ЛИТЕКС 3:1
0:1 Сандриньо (50), 1:1 Емил Рилке (52), 2:1 Томаш Оравец (70), 3:1 Момоду Сисей (84)
(Жилина продължава напред в Шампионската лига с общ резултат 4:2)

ЖИЛИНА: 30.Мартин Дубравка, 5.Лубомир Гулдан, 12.Роберт Йеж, 3.Марио Печалка, 23.Ондрей Шоурек, 6.Патрик Мраз, 10.Томаш Майтан (63-27.Щефан Зошак), 18.Момоду Сисей (90+2-19.Доминик Фотик), 14.Томаш Оравец, 9.Емил Рилке (82-21.Павол Полячек), 28.Исиака Бело
Резерви: 22.Мартин Кърнач, 2.Станислав Ангелович, 16.Мартин Полет, 19.Доминик Фотик, 21.Павол Полячек, 24.Юрай Чупак, 27.Щефан Зошак
Треньор: Павел Хапал

ЛИТЕКС: 31.Родриго Галато, 4.Джемал Берберович, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 23.Небойша Йеленкович, 10.Сандриньо, 7.Христо Янев (61-8.Том), 17.Георги Миланов, 19.Уилфред Нифлор (66-11.Флорин Брату), 71.Ивелин Попов
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 21.Ивайло Цветков, 8.Том, 18.Илия Миланов, 27.Момчил Цветанов, 11.Флорин Брату
Треньор: Ангел Червенков