ЦСКА обърна с 2:1 Клифтънвил и в реванша

ЦСКА обърна с 2:1 Клифтънвил и в реванша Вицешампионът на България – ЦСКА спечели и гостуването си на северноирландския Клифтънвил с 2:1 и с общ резултат от двата мача 5:1 продължава в следващата, плейофна фаза на турнира Лига Европа. На терена в Белфаст „червените” спечелиха, въпреки че губеха до 80-ата минута с 0:1. С попадения на Костадинов и Маркиньос, само в рамките на пет минути обаче, те обърнаха резултата в своя полза. Домакините поведоха с гол на Бойд, в 42-ата минута, след неубедителни действия на отбраната в червено, както и на вратаря Караджов.
„Червените” излязоха на стадиона в Белфаст с известна доза самочувствие, след „класическия” си успех на българска земя с убедителното 3:0.

КЛИФТЪНВИЛ - ЦСКА 1:2
1:0 Лиъм Бойс (43), 1:1 Томи Костадинов (85), 1:2 Маркиньос (88)
(0:3 в първата среща)

КЛИФТЪНВИЛ: 1.Джон Конъли, 3.Роан Сканел, 4.Бари Холанд, 6.Киърън Донахи, 9.Крис Сканел, 8.Джордо Макмелън, 11.Питър Хътън, 14.Киърън Колдуел, 16.Лиъм Бойс, 17.Райън Катни (80-19.Марк Патерсън), 18.Киърън О`Конър (74-12.Аарън Смит)
Резерви: 13.Пол Маклейн, 2.Флеминг, 12.Аарън Смит, 19.Марк Патерсън, 20.Бърнс

ЦСКА: 12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 19.Апостол Попов, 8.Румен Трифонов, 21.Коста Янев, 5.Тодор Янчев (66-18.Борис Галчев), 28.Маркиньос, 7.Спас Делев (81-3.Томи Костадинов), 15.Елиот Гранден, 14.Димитър Илиев (58-10.Руи Мигел)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 27.Мартин Дечев, 18.Борис Галчев, 24.Александър Тонев, 3.Томи Костадинов, 10.Руи Мигел, 9.Дормушали Саидходжа
Треньор: Павел Дочев