Берое спря Литекс с гол в края

Берое спря Литекс с гол в края С гол на Владислав Златинов в последната минута Берое спря шампиона Литекс и завърши 1:1. 9000 запалянковци под Аязмото пощуряха от радост след майсторското изпълнение на нападателя от пряк свободен удар. Така вече пети сезон Литекс няма победа в Стара Загора.
Литекс поведе в 23-ата мин след скоростна контраатака, при която отбраната на Берое сбърка. Бразилецът Том пое топката от центъра на терена, прехвърли към Ивелин Попов, който пък намери непокрития в наказателното поле Светослав Тодоров. Останал сам срещу вратаря, нападателят би покрай вратаря Карамфил Илчев за 0:1.
Беройци натиснаха в началото на втората част, но все не им се удаваха чисти възможности. В 48-ата мин главният съдия Ангел Ангелов не видя дузпа, след като Стойчо Младенов-младши беше съборен в наказателното поле. Нападателят дебютира под Аязмото 31 години след като баща му Стойчо Младенов изигра последния си мач за Берое, преди да отиде в ЦСКА.
Беройци cе добраха до изравняването в последната минута, когато получиха фаул на линията на пеналта. Зад топката застана резервата Владислав Златинов, който със силен удар изравни. Топката мина край стената и профуча покрай ошашавения Голубович за 1:1.
Берое - Литекс - 1:1

голмайстори: 0:1 Светослав Тодоров 23, 1:1 Владислав Златинов 90

стадион "Берое": 6 000 зрители

главен съдия: Ангел Ангелов
жълти картони: Велев, Младенов, Бачев, Генчев (Берое), Занев, Николов (Литекс)

Берое: Илчев, Томаш, Т. Тодоров, Бачев, Пенев, Младенов (60-Златинов), Велев (46-Жеков), Генчев, Христов, Димитров (74-Станков), Йорданов

Литекс: Голубович, Бодуров, Ил. Миланов, Николов, Занев, Сандриньо, Йеленкович, Том, Ив. Попов (64-Нифлор), Брату (68-Г. Миланов), Св. Тодоров (58-Берберович)