И Ботев Враца победи ЦСКА на Армията

И Ботев Враца победи ЦСКА на Армията Отборът на ЦСКА записа срамно поражение с 1:2 от Ботев (Враца) в контролна среща, играна на стадион "Българска армия".ЦСКА поведе още в деветата минута, след центриране на Тибони, което младият сърбин Радулович вкара с глава за 1:0. Като цяло обаче Ботев с нищо не отстъпваше на елитния си съперник, и създаде достатъчно положения пред Здравко Чавдаров.След почивката „червените” натиснаха, и резервният вратар на Ботев Митов отрази два много опасни удара, за да запази пасива на своите минимален. Само за 10 минути – между 58-та и 68-та, врачани обърнаха резултата и в крайна сметка се поздравиха с успеха. Първо грешка на отбраната на ЦСКА доведе до контраатака на Ботев, при която Данков се оказа сам срещу Чавдаров и вкара за 1:1.В 66-та минута ЦСКА пропусна отново да излезе напред, след като направи най-добрата си атака, в чиято основа бе юношата Владимир Иванов, който центрира към Саидходжа, но ударът му с глава изледе в аут.Две минути по-късно след центриране отдясно, Чалъков игра с глава, Чавдаров не успя да хване топката и тя влезе във вратата му, за да се стигне до финалното 1:2.

ЦСКА се готви за гостуването си на Видима-Раковски от третия кръг на А група, в събота.

ЦСКА - БОТЕВ (Враца) 1:2
1:0 Никола Радулович (9), 1:1 Данков (58), 1:2 Чалъков (68)

Съставът на ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 3.Божилов, 22.Марко Еспозито, 6.Джузепе Акуаро, 20.Бонев, 8.Коста Янев, 29.Грегъри Нелсън, 10.Руи Мигел, 11.Никола Радулович, 9.Дормушали Саидходжа, 16.Кристиан Тибони (19.Апостол Попов, 27.Вл. Иванов, 30.Маликапов)