Славия победи Пирин с 2:0 ,а Сливен Академик(Сф) като гости

Домакински победи за Берое и Черноморец

Славия победи Пирин с 2:0 ,а Сливен Академик(Сф) като гости Отборът на Славия записа втора победа през настоящия сезон в „А” група. В мач от 4-ия кръг тимът, воден от Емил Велев, се наложи с 2:0 при гостуването си на Пирин (Благоевград). Головете паднаха през второто полувреме на ст. „Христо Ботев”. В герой за „белите” се превърна нападателят Николай Божов, който отбеляза и двете попадения. Бившият играч на Академик бе точен в 58-ата мин. и в 65-ата мин., когато оформи и крайния резултат от дузпа. 33-годишният играч можеше и да запише първия си хеттрик в „А” група, но през първото полувреме не успя да вкара топката от няколко метра. Така след този мач Славия излезе на 7-мо място с 6 т., докато Пирин е само с една победа от четири кръга.В друг мач Сливен спечели първите си три точки, след като се наложи при визитата си на новака Академик (София).
В третия мач Берое победи Монтана у дома и вече е със 7 точки в актива си.
В късния двубой Черноморец победи новака Видима и оглави класирането.

Берое – Монтана 2:1
1:0 Димитров (14')
2:0 Златинов (16')
2:1 Мирослав Иванов (69')
Пирин - Славия 0:2
0:1 Николай Божов (58')
0:2 Николай Божов (65') дузпа
Академик (София) - Сливен 0:1