Миньор записа първа победа срещу Берое

Миньор записа първа победа срещу Берое Отборът на Миньор записа първа победа, и първи точки в първенството. В мач от седмия кръг на „А” група, перничани победиха амбициозния тим на Берое с 2:0 на обновения си стадион. На полувремето резултатът бе 0:0, като домакините имаха по-добрите положения. След почивката, Миньор продължи със натиска, и логично стигна до две попадения, Хазуров (49) и Петров (51). И двамата вкараха добавки след удари на Йордан Тодоров. До края на срещата, „чуковете” можеха на няколко пъти да увеличат преднината си.Това бе втора загуба в първенството за играчите на Илиан Илиев, които са с 13 точки. Миньор, поне за кратко, се измъкна от дъното на таблицата.

МИНЬОР - БЕРОЕ 2:0
1:0 Костадин Хазуров (49), 2:0 Петър Петров (52)

МИНЬОР: 99.Ивайло Иванов, 32.Костадин Марков, 6.Даниел Златков, 3.Адриан Олегов, 2.Васил Божиков, 8.Йордан Тодоров, 24.Любомир Витанов, 17.Ванчо Траянов (73 - 23.Христо Господинов), 19.Петър Петров, 18.Горан Янкович (85 - 7.Младен Стоев), 21.Костадин Хазуров (83 - 27.Румен Рангелов)
Резерви: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 7.Младен Стоев, 10.Томислав Павлов, 23.Христо Господинов, 26.Цветомир Тодоров, 27.Румен Рангелов
Треньор: Стойчо Стоев

БЕРОЕ: 22.Карамфил Илчев, 25.Мирослав Енчев, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 18. Петър Костадинов (56 - Диан Генчев), 88.Петър Димитров (56 - Стойчо Младенов), 21.Тодор Христов, 14.Евгени Йорданов, 19.Владислав Златинов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 30.Павел Ковачев, 8.Иван Канев, 10.Диан Генчев, 20.Николай Станков, 11.Стойчо Младенов, 15.Иван Янчев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Миньор", Перник - 3500 зрители
Съдии: Ивайло Стоянов (Петрич), Иван Вълчев (София), Цветан Трифонов (София)
Жълти картони: Петър Петров, Даниел Златков, Костадин Марков (Миньор); Петър Димитров (Берое)