Порто победи ЦСКА с 1:0

Порто победи ЦСКА с 1:0 Отборът на Порто победи тима на ЦСКА с 0:1 след гол на Фалкао в 16-та минута при гостуването си в София за втория мач от груповата фаза на Лига Европа.Срещата започна с натиск от страна на гостите. През първите 45 минути футболистите на ЦСКА стояха предимно в собствената си половина и се отбраняваха.В десетата минута след изпълнение на фаул футболистите на Порто последователно отправиха два опасни удара, но и в двата случая топката срещна тялото на бранители на ЦСКА.В 13-ата минута "червените" се доближиха до вратата на Елтон и спечелиха корнер. След центрирането от ъгловия удар обаче Шеридън игра с ръка.В 16-ата минута Радамел Фалкао бе изведен от Хълк зад гърба на защитата на "армейците" и остана сам срещу М'Боли. Нападателят на гостите не срещна трудност при преодоляването на стража на "червените" и вкара топката в мрежата за 0:1.
Седем минути по-късно "армейците" застрашиха за първи път по-сериозно вратата на гостите. Топката бе изсипана в наказателното поле, но бе извършено нарушение срещу вратаря Елтон.

Малко след това Порто отново си върна позициите в половината на ЦСКА. Джузепе Акуаро се намеси убедително при последвалата опасна атака.

ЦСКА дълго страдаше от разконцентрираност в действията си в атака и рядко стигаше до половината на "драконите". Все пак в 35-ата минута Тодор Янчев намери по великолепен начин Румен Трифонов, който се озова сам срещу Елтон. Главният арбитър на срещата Алон Йефет обаче отсъди спорна засада и спря атаката.

Още в следващата атака Порто отново създаде главоболия на М'Боли. Хълк стреля и топката се отклони в бранител в "червено". Алжирският страж на ЦСКА се справи и изби в корнер.

Само след пет минути Райс М'Боли отново спаси опасен удар, този път на Фалкао. Минута след това колумбиецът отново стреля, но неточно. Малко преди края на редовното време Белуши стреля от около 30 метра. Вратарят на ЦСКА успя да докосне леко топката, след което тя срещна напречната греда.

Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:1 в полза на гостите.

С началото на втората част "червените" нападаха повече, като дори на няколко пъти пропуснаха да изравнят резултата.

В 52-ата минута Шеридън подаде вляво от вратата на Елтон. Оттам последва центриране към непокрития Платини на границата на вратарското поле, който стреля с глава, но за жалост топката мина далеч над горната греда.

В 57-ата минута Йовановски направи първата смяна в отбора на ЦСКА. Лукас Трекаричи замени Уилям Тиеро, а веднага след това последва още един невероятен пропуск, отново на Платини. Дечев центрира много добре, но бразилецът не успя да засече топката и да елиминира излезлия напред Елтон.

Шест минути по-късно Спас Делев влезе на мястото на Фабрицио Грило. След смяната се състоя и поредната атака за Порто, при която М'боли се превърна в абсолютен герой за тима си. След плонж алжирският национал изби с ръка поредния опасен удар в корнер.

Платини намери добре Шеридън в 71-ата минута, който засече много ниска топка с глава и съвсем логично не успя да я насочи по най-добрия начин към вратата.

Две минути преди края на редовното време отново Шеридън потърси гола. Ирландецът стреля от около 25 метра, но топката попадна право в ръцете на Елтон.

Така Порто се наложи над тима на ЦСКА, който загуби срещата в първото полувреме, а през вторите 45 минути заслужаваше равенството.

Пълна статистика за мачовете от Лига Европа.

Ето и стартовите състави на двата отбора:
ЦСКА: 92. Мболи 2. Виданов 5. Янчев (к) 6. Акуаро 8. Трифонов 23. Тиеро 27. Дечев 28. Маркиньос 30. Грило 26. Шеридън 32. Платини
Старши-треньор: Гьоре Йовановски

Порто: 1. Елтон (к), 4. Майкон, 5. Перейра, 7. Белуши, 8. Моутиньо, 10. К.Родригес, 21. Сапунаро, 23. Соуса, 23. Отамени, 12. Хълк, 9. Фалкао
Старши-треньор: Андре Виаш Бояш
Сподели в: Facebook| Twitter| принти

<< върни се назад     30 септември 2010   22:39