Маркиньос спаси ЦСКА от загуба срещу Локо(Сф),Сливен изненада Левски в края на мача

Маркиньос спаси ЦСКА от загуба срещу Локо(Сф),Сливен изненада Левски в края на мача Левски не успя да победи Сливен в двубой от "А" футболна група, завършвайки 1:1 като гост на отбора на Йордан Лечков. "Сините" поведоха през първото полувреме, но не съумяха да съхранят преднината си. Сливен изравни след сериозна грешка в отбраната на гостите. Бензукна, Мюлдер и Минев не се справиха с една топка и Игнатов отблизо направи 1:1. Малко преди изравнителното попадение в игра на мястото на Иса бе влязъл Дембеле, но дори и той не помогна на своя тим да стигне до победата и в крайна сметка срещата завърши наравно. Със спечелената точка Левски остава на върха в "А" група с 22 точки, а Сливен е 12-и с актив от 8 точки.
ЦСКА стигна до 2:2 от 0:2 срещу столичните„железничари“ в дербито на деветия кръг от „А“ група.Символичните домакини откриха чрез Искрен Писаров в 11-а минута. Той засече с глава центриране на Румен Горанов, а защитникът на ЦСКА Мартин Дечев, който пазеше Писаров, се подхлъзна и го остави непокрит.В 25-ата минута отново Писаров бе в основата на второто попадение за Локомотив. Той проби по дясното крило и центрира топката за Цветан Генков. Нападателят засече с глава топката от ръба на вратарското поле и покачи за 2:0. През втората част в игра за „армейците“ се появиха трекаричи и Платини, а бразилецът се отчете с два пропуска сам срещу Пейков.Маркиньос намали за ЦСКА в 73-а минута от пряк свободен удар,в самия край на мача донесе равенството на своят отбор след като намали от дузпа отсъдена за марушение извършено от Кристиян Добрев.

ЛОКО (Сф) - ЦСКА 2:2
1:0 Искрен Писаров (11), 2:0 Цветан Генков (25), 2:1 Маркиньос (73), 2:2 Маркиньос (90+4-дузпа)

ЛОКО (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 13.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков, 88.Владимир Романов, 21.Искрен Писаров, 1.Дерек Асамоа (88-37.Илиян Гаров), 9.Цветан Генков (80-7.Димо Атанасов)

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 27.Мартин Дечев (46-10.Лукас Трекаричи), 6.Джузепе Акуаро, 2.Павел Виданов, 25.Йордан Минев, 23.Уилям Тиеро (58-32.Мишел Платини), 5.Тодор Янчев, 8.Румен Трифонов, 28.Маркиньос, 26.Килиън Шеридън, 7.Спас Делев