Локо и Ботев oтново с 4 гола,но 3:1 в дербито при дубълите за Локо

Локомотив спечели пловдивското дерби под тепетата с 3:1. Сблъсъкът при дубълите не отстъпваше по нищо на кървавия мач в събота. "Канарчетата" първи стигнаха до гол в 6-ата минута, когато синът на бившия защитник на клуба Васил Кочев - Вaско, засече от въздуха центриране на Омониго Темиле отдясно. "Смърфовете" обаче съумяха да изравнят резултата чрез Цеков в 28-ата минута. Младият нападател на "черно-белите" разстреля от близо 25 метра стражът на Ботев Павел Станев. Само минута по-късно Иван Караманов не успя да се възползва от грешка на защитата в "жълто-черно" и останал очи в очи със Станев би покрай вратата. Локомотив сътвори пълен обрат още преди почивката. При една контраатака в 37-ата минута Лазаров нацели добре центриране на Ангел Йошев и направи 2:1.Малко след подновяването на играта отново Цеков направи безпомощен вратаря Станев, този път с глава.Двата отбора удариха и по една греда - Данов за Локо и Цеков за Ботев.Няколко минути преди последния съдийски сигнал след грубо нарушение в центъра на терена се стигна до спречкване между футболистите, но нищо по-сериозно.

ЛОКОМОТИВ - БОТЕВ 3:1 ( 0:1 Кочев 6,1:1 Цеков 28,2:1 Лазаров 37 ,3:1 Цеков 48)

Локомотив: Акалски, Неделчев, Бъчваров, Попов, Йошев, Караманов, Чернев, Лазаров, Данов, Мангелов (72-Великов), Цеков.

Ботев: Станев, Витанов (77-Гунев), Григоров, Ас. Попов, Гаджалов, Илиев, Суазо (21-Етов), Темиле (66-Йорданов), Ап. Попов, Кабу, Кочев.

Рефер: Андреев ; Стадион: "Локомотив", 500 зрители