Локо(Пд) с точка срещу Берое на Лаута,Литекс победи Сливен с дузпа

Локо(Пд) с точка срещу Берое на Лаута,Литекс победи Сливен с дузпа Локомотив (Пд) завърши 1:1 в домакинската си среща с Берое. Мачът започна отлично за гостите от Стара Загора и те поведоха още във 2-ата минута. Попадението отбеляза капитанът Слави Жеков с много прецизен изстрел, намерил сглобката на вратата на Флориан Лучини. В началото на второто полувреме късметът се усмихна на домакините. В 52-ата минута Валери Георгиев подаде на Електричката, който проби през защитата на старозагорци и излъга Карамфил Илчев за 1:1.Като гост Литекс победи Сливен с 1:0 с гол на Вилфред Нифлор от дузпа и се изравни по точки на върха в класирането в А група с Левски. Литекс взе трите точки в Сливен и застигна лидера Левски. Двата тима имат по 22 точки, но оранжевите са изиграли един мач повече и са втори, тъй като имат по-лоша голова разлика от сините.В дъното на класирането Академик победи Миньор с 2:0 .Първото полувреме бе скучно и закономерно завърши 0:0. В началото на второто полувреме Иван Редовски от Академик откри за домакини с гол в 51-ата минута. В 63-ата минута Михаил Александров вкара втори гол за Академик, но попадението бе отменено, заради засада. Все пак домакините стигнаха до второ попадение. То е дело на Михаил Петров от дузпа в 70-ата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Даниел Златков.

Локомотив Пловдив - Берое - 1:1

голмайстори: 0:1 Слави Жеков 2, 1:1 Здравко Лазаров 52

Стадион: Локомотив