Футболисти се бият при победата на Литекс над Левски с 2:1

Футболисти се бият при победата на Литекс над Левски с 2:1 Литекс победиЛевски с 2:1 последния мач от 11-ия кръг на „А” група. С тези три точки, ловчанлии се изравниха на върха с лидера Левски.
Срещата започна доста динамично, като в първите минути, домакините натискаха. В 11-а минута, Дарко Тасевски пое топката след неразбирателство в защитата на Литекс. Македонецът изведе технично Гара Дембеле, който се озова сам срещу вратаря, и прати топката в мрежата за 0:1. В 29-а минута, Христо Янев изравни от пряк свободен удар. Минути след гола, футболистите на двата отбора си спретнаха масов бой, след който бяха показани два червени и четири жълти картона. Пламен Николов бе изгонен за Литекс, а Дарко Тасевски напусна за „сините”. В 43-а минута, Божидар Митрев спаси опасен удар на Дока. Първите 45 минути могат да бъдат оприличени като динамични и борбени, като през голяма част от времето, нервите взимаха своя връх.
Второто полувреме започна в по-леко темпо, и двата отбора не можеха да създадат по-опасни положения. Едва в 66-а минута, след рейд на Жоазиньо, бразилецът отпрати силен удар от далечина, но топката мина на около метър от страничната греда. Последва лек натиск на домакините, но до повече от ъглов удар не се стигна. В 80-а минута, Гара Дембеле и Дъстли Мюлдер комбинираха технично в наказателното поле на Литекс, но ударът на втория от малък ъгъл мина далеч над вратата. В 88-а минута, Христо Янев уцели гредата от пряк свободен удар. Дока пое рикуширалата топка, и навлезе в наказателното поле. Бранителите на Левски не можаха да се справят с него, и той пусна пас по земя на Светослав Тодоров, който след прекрасно овладяване, прехвърли от близка дистанция вратаря Митрев за крайното 2:1

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 2:1
0:1 Гара Дембеле (11), 1:1 Христо Янев (29), 2:1 Светослав Тодоров (89)

Литекс: 31.Виничиус Баривиейра, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 4.Джемал Берберович, 23.Небойша Йеленкович (45+3-21.Александър Цветков), 7.Христо Янев, 8.Том (57-17.Георги Миланов), 15.Дока Мадурейра, 19.Уилфред Нифлор (70-9.Светослав Тодоров)
Резерви: 1.Урош Голубович, 6.Ивайло Петков, 21.Александър Цветков, 17.Георги Миланов, 27.Момчил Цветанов, 9.Светослав Тодоров, 11.Флорин Брату
Треньор: Любослав Пенев

Левски: 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов, 14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 45.Владимир Гаджев, 17.Даниел Младенов (53-28.Александър Киров), 20.Жоазиньо, 22.Дарко Тасевски, 39.Гара Дембеле
Резерви: 85.Кирил Акалски, 4.Стефан Станчев, 7.Александър Александров, 16.Мариян Огнянов, 23.Андвеле Слори, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров