Левски падна от Локо (Пд)

Левски падна  от Локо (Пд) Левски записа трета поредна загуба. Разкъсаният от куп кадрови проблеми, свързани с наказанията на основни футболисти след мача с Литекс, претърпя поражение с 1:2 от Локомотив (Пловдив). Така след загубите от Лил (0:1) и Литекс (1:2) може да се каже, че “сините“ изпадат в миникриза.
Гостите от Пловдив пък изиграха много добре двубоя и тактически надиграха своя съперник.
В 17-ата минута Здравко Лазаров наказа Левски. Той се разписа с хубав удар от десетина метра след комбинация със Златински. Точно след още 17 минути гостите вече водеха с 2:0.
Ерош овладя извън наказателното поле и върна в пеналта към Базил Де Карвальо, който непокрит на 5 метра от вратата с лекота вкара за 2:0.
Попадението смути “сините“ и те не можаха да сътворят нищо до края на полувремето.
Втората част започна с натиск на Левски. Иса замени Младенов и това донесе още острота на атаката на “сините“. Алекс и Йовов се опитваха да стрелят от всякакви позиции, но без резултат. В 75-ата минута Дембеле свали кълбото към Мариян Огнянов, който шутира. След рикошет топката спря в мрежата на Лучини за 1:2.
В даденото от съдията продължение напречната греда спаси Локомотив след удар на Иса.
Левски остава на върха в класирането, но “сините“ са с мач повече от Литекс, който също е с 25 точки.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (Пд) 1:2
0:1 Здравко Лазаров (17), 0:2 Базил де Карвальо (34), 1:2 Мариян Огнянов (75)

ЛЕВСКИ: 85.Кирил Акалски, 4.Стафан Станчев, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов (61-16.Мариян Огнянов), 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 7.Александър Александров, 17.Даниел Младенов (46-29.Исмаил Иса), 20.Жоазиньо, 10.Христо Йовов, 39.Гара Дембеле

ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев, 24.Самир Бенжелюн, 5.Юнес Бенжелюн, 6.Пламен Крачунов (90+2-66.Кирил Котев), 29.Драги Коцев (78-18.Басалия Саканоко), 80.Габор Ерош (82-20.Том), 16.Христо Златински, 77.Здравко Лазаров, 19.Базил де Карвальо