Иво Иванов отне победата на Левски над Лил

Ясен Петров: Няма от какво да се срамуваме

Иво Иванов отне победата на Левски над Лил Левски и Лил завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от група С на Лига Европа.Първият гол за Левски падна в 11-ата минута. Тогава централният бранител на Лил Шеджу се подхлъзна и позволи на Гара Дембеле да открадне топката. Въпреки съпротивата на Розенал и вратаря Ландро нападателят на "сините" успя да намери точното решение и да вкара за 1:0.Отборът на Лил обаче успя да се възползва и да отбележи при една от редките колективни грешки на Левски. В 35-ата минута при изпълнение на корнер вратарят Акалски не излезе да боксира топката, а защитниците изпуснаха Де Мело, който с глава от близо изравни - 1:1.
След изравнителното попадение "сините" загубиха битката в центъра и това можеше да доведе до втори гол.
В 43-ата минута Кирил Акалски бе принуден да се намесва на два пъти при опити на Де Мело и Жервиньо да вкарат нов гол, а след това трябваше да излиза извън наказателното поле да чисти топката.След почивката играчите на Левски отново взеха инициативата и в 48-ата минута можеха да спечелят дузпа, ако съдията Мажич бе преценил, че играта с ръка на Шеджу заслужаваше най-тежкото наказние.В 55-ата минута Микаел Ландро отново трябваше да се доказва след удар на Владимир Гаджев. Вратарят на Лил все пак успя да избие изстрела в поредния корнер за "сините".Лил също имаше своите възможности за отбелязване на гол. В 72-ата Дембеле изведе по дясното крило Даниел Младенов, Жоазиньо увлече бранителите, а Тасевски се пласира зад всички. Центрирането на Младенов обаче беше лошо и възможността бе пропиляна.Десетина минути преди края Левски все пак достигна до втори гол. Без Гара Дембеле, който получаваше медицинска помощ край тъчлинията, "сините" успяха да се преборят за топката в половината на Лил. Жоазиньо свали към Владимир Гаджев, който с топовен изстрел от над 30 метра опъна мрежата зад Ландро - 2:1.
Радостта на Левски трая кратко. Мигове след като влезе на терена защитникът Иво Иванов си вкара автогол с глава след далечно центриране от фаул. Така Лил успя да излезе от шока, в който бе изпаднал, и да изравни.
В последните секунди "сините" можеха да излязат отново напред, но шутът на Дембеле мина встрани от вратата и за Дани Младенов не бе по силите да достигне топката.

Старши треньорът на Левски Ясен Петров бе доволен от своя отбор въпреки пропуснатата възможност за победа над Лил."Нашият отбор заслужаваше да спечели. За сетен път не ни достигна турнирен опит. изграждаме отбора в движение, но днес нямам основание да се срамувам от моите играчи. Всички левскари трябва да се гордеят и със своята уникална публика"."По никакъв начин нашият отбор не трябва да се срамува и да съжалява. Аз също не съжалявам за смяната. Не се сърдя на Иво (Иво Иванов, който си вкара автогол - б.р.). Трябва да вдигнем глава и да вървим напред.
Ще се опитаме да играем футбол в Гент. Ще бъдем агресивни. нашият отбор изнесе една добра продукция срещу Лил", коментира мигове след последния съдийски сигнал на мача с французите Ясен Петров.

Левски - Лил 2:2

голмайстори: 1:0 Дембеле 11; 1:1 Де Мело 35, 2:1 Гаджев 81; 2:2 Иванов-автогол 88

стадион: Георги Аспарухов
зрители: 20000

Главен съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

Левски: Акалски, Мюлдер, Милиев, Грийн, Минев, Гаджев, Йовов (к), Тасевски, Слори, Дембеле, Жоазиньо

Лил: Ландро, Берия, Шеджу, Розенал, Суаре, Мавуба (к), Дюмон, Гей, Обраняк, Де Мело, Жервиньо

<< върни се назад     04 ноември 2010   22:13