Миньор елиминира Черно Море в продълженията

Два мача по ТВ2 и Ринг ТВ от 1/8-финалите за Купата на България

Отборът на Миньор Перник отмъсти на Черно Море за тежката загуба във Варна за първенство с 0:4 и отстрани „моряците” с 2:1 след продължения в последната среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Срещата започна отлично за „моряците” и още в 4-та минута Мирослав Манолов удари страничната греда на домакините, след като бе изведен хубаво срещу вратаря Иванов. Още в следващата минута, отново Манолов застраши вратата на домакините, но удара му бе изчистен от голлинията от бранител на Миньор. Черно Море поведе с 1:0 в 10-та минута. Александър Александров – Алекс направи поредния си шедьовър и с прехвърлящ удар препарира стража на домакините. В 27-та минута, домакините застрашиха Илчев чрез Янкович, но не се получи нищо опасно. Дичев можеше да вкара за Миньор в 36-та минута, но не бе точен. Второто полувреме започна с хубаво положение в полза на перничани. Дичев подаде на Господинов, но играча на Миньор не успя да шутира добре топката от точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. В 50-та минута, Миньор Перник изравни на 1:1. Миранда си поведе топката и изведе хубави Борислав Дичев, който нямаше проблеми да прати топката в мрежата на Илчев. Николай Дюлгеров стреля силно от повече от 20 метра в 60-та минута, но не успя да се разпише. В 65-та минута, домакините претендираха за игра с ръка в наказателното поле на „моряците” от страна на Периш, но рефера Ристосков даде знак играта да продължи. В 79-та минута, Рикардо Андре можеше да реши всичко в срещата, но от два-три метра не успя да прати кълбото в мрежата на домакините. В крайна сметка, двата тима завършиха 1:1 в редовното време и трябваше да играят продължения. В 102-та минута, рефера Ристосков отсъди дузпа в полза на домакините. Христо Господинов застана зад топката и с премерен удар класира своя отбор за следващия кръг на турнира. Миньор Перник ще гостува на Видима в Севлиево на 7 декември в осминафиналите на турнира за Купата на България. /БГНЕС
МИНЬОР – ЧЕРНО МОРЕ 1:1 ( 0:1 А. Александров – Кривия (10) , 1:1 Дичев (50), 2 : 1Господинов 102
МИНЬОР: Иванов, Цветков, Василев, Дюлгеров, Миранда, Трифонов, Янкович (81–Станков), Петров (73–Руменов), Господинов, Ашимов, Дичев
ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Лазаров (20–Ст. Стоянов), Александров, Манолов, Алекс, Андре, Юруков, Дяков, Петков (93-Георгиев), Периш, Илиев
СЪДИЯ: Христо Ристосков ; ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Господинов (М); Периш (ЧМ)
СТАДИОН: ”Миньор”, 2000 зрители

ТВ2 и Ринг ТВ ще предават два мача от 1/8-финалите за Купата на България
След Никулден , тази неделя феновете ще могат да гледат на живо две от осминафиналните срещи за Купата на България. По настояване на двете телевизии беше направено разместване така, че срещите в неделния ден да са с различен час и да могат да се гледат в преки предавания.
От 11:00 часа Ринг ще предава на живо срещата между „Марица” и „Литекс”. Домакините ще се опитат да бъдат равностойни съперници на безспорно по-класните и опитни гости от Литекс. Дали избранниците на Станимир Стоилов ще продължат защитата на трофея и след мача в Пловдив, ще стане ясно в неделя по телевизия Ринг.
Малко по-късно от 13.30 часа по ТВ2 ще започне втория за деня футболен двубой. „ЦСКА” гостува на “Балкан” (Ботевград). След равенството в Мездра от последния есенен кръг на “A”група, червените се простиха с първото място в първенството. Това ги задължава да се реваншират пред феновете си и да завършат сезона с победа. Дали имат сили футболистите на “Балкан” да поднесат изненадата в турнира или ЦСКА ще продължи на четвъртфинал стане ясно от срещата, която ТВ2 ще излъчи на живо тази неделя.