ЦСКА победи Локомотив Пловдив

ЦСКА победи Локомотив Пловдив Отборът на ЦСКА постигна четвърти пореден успех в шампионата, побеждавайки отбора на Локомотив Пловдив с 1:0. Голът за „червените” реализира Маркиньос, който реализира 12-то си попадение от началото на сезона и девето в А група.Двубоя се игра пред малко повече от 5000 зрители на националния стадион „Васил Левски”, ЦСКА бе по-активният тим на терена и владееше инициативата през целият мач.В последната минута на първото полувреме, гостите от Локомотив стигнаха до попадение, което обаче бе правилно отменено заради засада.
Втората част започна отново с натиск на ЦСКА. В 54-та минута Маркиньос навлезе опасно в наказателното поле на гостите и от изключително малък ъгъл вкара топката във вратата на Лучини за 1:0.След края на срещата вечно недоволните Здравко Лазаров и Атанас Узунов имаха претенции към съдийството на Антон Генов показаха своята наглост и забравиха,че Генов спести червени картони на Електричката и Котев за груби нарушения срещу Виданов и Котев..След спечелените три точки ЦСКА събра 25 и се изкачи на 5-о място с еднакъв актив с третия Черноморец и четвъртия Локомотив (София).

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Маркиньос (53)

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 4.Костадин Стоянов, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 25.Йордан Минев, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 21.Коста Янев, 24.Александър Тонев, 28.Маркиньос, 32.Мишел Платини

Локомотив (Пловдив): 33.Флориан Лучини, 2.Жереми Родригес, 5.Юнес Бенжелюн, 6.Пламен Крачунов, 24.Самир Бенжелюн, 66.Кирил Котев, 16.Христо Златински, 17.Мартин Керчев (56 - Дани Кики), 77.Здравко Лазаров, 29.Драги Коцев (63 - Басалия Саканоко), 13.Базил де Карвальо (