След Литекс и Левски мина като на парад в Монтана

Резултати от приключилите срещи в 15-ия кръг на „А” група:

След Литекс и Левски мина като на парад  в Монтана Левски спечели с 3:0 като гост на Монтана в среща от 15-ия кръг на „А” група. Даниел Младенов в 26-та минута и Гара Дембеле в 60-та и 90-та осигуриха трите точки за „сините”, които със сигурност ще зимуват на второ място в „А” група, с актив от 32 точки. Монтана остава с 16, на десето място.
Миньор разгроми с 4:1 Сливен като домакин в мач от 15-ия кръг на "А" група, което бе достатъчно на перничани да се измъкнат от зоната на изпадащите отбори. Головете за чуковете реализираха Петър Петров, Румен Рангелов, Горан Янкович и Йордан Тодоров, а четири минути преди края на срещата Деян Христов отбеляза почетното попадение за гостите.Отборите на Берое и Черно море изиграха скучни 90 минути, в които не успяха да се победят. Двата тима завършиха при резултат 0:0, като футболните достойнства в този двубой напълно липсваха.Отборът на Пирин записа пореден разочароващ мач през този сезон в "А" група. "Орлетата" направиха домакинско 1:1 с аутсайдера Видима Раковски в последния есенен кръг на шампионата и по този начин ще зимуват на 14-о място с актив от едва 11 точки. Севлиевският тим остана на последно място с 9 точки.

Монтана - Левски - 0:3 (0:1)

голмайстори: 0:1 Даниел Младенов 26, 0:2 Гара Дембеле 61, 0:3 Гара Дембеле 90+2

стадион "Огоста": 4000 зрители

главен съдия: Ивайло Стоянов
жълти картони: Даниел Гаджев (Монтана), Дъстли Мюлдер (Левски)

Монтана: Христо Иванов, Георги Мечечиев (72-Георги Аврамов), Станислав Жеков (57-Мирослав Иванов), Антон Личков, Тихомир Трифонов, Даниел Гаджев, Ахмед Хикмет (57-Венцислав Христов), Димитър Илиев, Владимир Мичев, Атанас Чепилов, Луис Едуардо

Левски: Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев,Сержиньо Грийн, Веселин Минев, Владимир Гаджев (66-Александър Александров, 87-Майкъл Тевия), Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Жоазиньо, Даниел Младенов (80-Александър Киров), Гара Дембеле

Берое – Черно море 0:0