Локомотив (София) победи Славия с 4:3 в голово шоу

Локомотив (София) победи Славия с 4:3 в голово шоу Локомотив (Сф) спечели с 4:3 столичното дерби от 15-ия кръг на „А” група срещу Славия. На стадион „Васил Левски”, малкото зрители видяха невиждан за родните терени седем-голов трилър, в който Славия може да съжалява за изпуснатата точка.
Домакините започнаха блестящо, след като Искрен Писаров откри в 4-та минута, след центриране на Румен Горанов, а защитата на Славия още не се бе ориентирала в мача. В 17-та минута, много хубав далечен удар на Даниел Пеев бе избит от вратаря Пейков. Само минута по-късно, вратарят на Славия Стефано Кунчев бе изгонен с директен червен картон за влизане с коляно в Цветан Генков извън предела на наказателното поле. От последвалия фаул, Горанов нацели напречната греда. В 27-та минута Атанас Атанасов игра с ръка в наказателното поле, и Славия получи правото да изпълни дузпа. Николай Божов бе точен и изравни за 1:1. Само минута по-късно обаче, Локомотив отново си върна преднината, след технична акция на Дяков в наказателното поле, и премерен удар в обратния ъгъл на вратаря. В 36-та минута, Писаров вкара втория си гол, след добавка от избит удар. В 38-та Галин Богданов върна отново надеждите на „белите”, след като засече центриране от пряк свободен удар. При 3:2 в полза на домакините, двата отбора се оттеглиха на почивка.
Още в първата минута на второто полувреме, Локомотив направи 4:2, след гол на Цветан Генков. В 63-та минута, Божов бе избутан в наказателното поле, и Ахмед Ахмед свири втора дузпа в мача за Славия. Този път тя бе изпълнена от Даниел Пеев, и резултатът стана 4:3. в 67-та минута, Славия бе много близо до изравняване, но защитник на Локомотив изчисти от гол линията. Макар и с човек по-малко, гостите продължиха да търсят изравнителния гол, и Божов бе близко в 78-та, но ударът му с глава мина встрани от вратата. В 84-та минута, отново Божов стреля, но гредата спаси локомотивци. До края, Славия не можа да стигне до по-добро положение, и мачът завърши 4:3.

ЛОКО (Сф) – СЛАВИЯ 4:3
1:0 Искрен Писаров (3), 1:1 Николай Божов (28-д), 2:1 Светослав Дяков (29), 3:1 Искрен Писаров (36), 3:2 Галин Богданов (38), 4:2 Цветан Генков (47), 4:3 Даниел Пеев (63-д)

Локо (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло.Димитров, 12.Дарко Савич, 28.Атанас Атанасов, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 21.Искрен Писаров, 8.Светослав Дяков, 9.Цветан Генков, 25.Преслав Йорданов (56 - 17.Димо Атанасов), 88. Романов (72 - 18.Караджинов)

Славия: 1.Стефанов Кунчев, 21.Богомил Дяков, 22.Виктор Генев, 25.Дениран (84 - 2.Дреновички), 15.Галин Богданов, 7.Илия Илиев, 33.Галин Иванов, 77.Даниел Пеев, 17.Николай Божов, 9.Георги Христов, 20.Радослав Димитров (20 - 12.Емил Петров)

Стадион: “Васил Левски”
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Ив. Димитров, Генков, Атанасов, Дяков, Савич (Л), Б. Дяков, Пеев, Генев, Гал. Иванов (С)
Червен картон: Кунчев (С-18)

<< върни се назад     27 ноември 2010   20:59