Локомотив Пловдив нанесе първа загуба на Черноморец

Локомотив Пловдив нанесе първа загуба на Черноморец Локомотив Пловдив нанесе първа загуба на Черноморец от началото на новия сезон. “Смърфовете” победиха бургазлии с 2:0 в последния мач от последния 15-и кръг за есенния полусезон.
Точни за пловдивчани бяха Николас Раймонди (24’) и Базил де Капвало (69’). Победата за домакините можеше да добие класически вид, но самия край на мача несправедливо бе отменен гол на Дани Кики заради несъществуваща засада.
Гостите пък играха малко повече от едно полувреме с човек по-малко, след като през първата част само в рамките на няколко минути Адриан Фернандес си изкара два жълти картона.

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Николас Раймонди (24), 2:0 Базил Де Карвальо (68)

ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев (79-18.Басалия Саканоко), 5.Юнес Бенжелюн, 66.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 16.Христо Златински, 29.Драги Коцев, 77.Здравко Лазаров (90-10.Рангел Абушев), 99.Николас Раймонди (66-9.Дани Кики), 19.Базил Де Карвальо
ко, 10.Рангел Абушев
Треньор: Неделчо Матушев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 26.Георги Терзиев, 2.Траян Дянков,
6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 16.Тодор Паланков (82-4.Енис Хайри), 8.Марсио Нуньо, 9.Адриан Фернандеш, 39.Муса Койта (78-77.Георги Андонов), 13.Мартин Тошев (65-21.Лис Муйтис)