Порто победи ЦСКА с 3:1

Порто победи ЦСКА с 3:1 Порто победи ЦСКА с 3:1 на стадион „Ещабио до Драгао”. Головете за португалците вкараха Отаменди, Рубен и Родригес. За ЦСКА точен бе Спас Делев.
В началото на срещата Александър Тонев имаше шанс да отрие резултата, но пропусна. Малко след това Валтер излезе в чиста позиция, но ударът му с глава отиде в аут. В 22-ата минута Порто поведе в резултата след разбъркване в наказателното поле на „червените”. Голът вкара Отаменди. В 30-ата минута Фалкао удари напречната греда след мощен удар. Преди началото на втората част един фен се промъкна на терена и размаха шалче на Порто в лицата на играчите на ЦСКА.
В 47-ата минута Спас Делев изравни резултата след страхотен гол. Нападателят прониза вратата на Елтон след мощен шут.
Седем минути по-късно, след груба грешка в защитата на ЦСКА, Рубен вкара втори гол. Две минути по-късно домакините имаха шанс да изпълнят дузпа. Вратарят на „червените” Райс Мболи внимаваше и спаси удара на нападателя.
В 90-ата минута Родригес вкара трето попадения във вратата на „червените”, с което оформи крайния резултат.

Порто - ЦСКА - 3:1
Стадион: "Ещадио до Драгао", 10 000
Главен съдия: Клаудио Чиркита (Швейцария)
голмайстори: 1:0 Николас Отаменди 22, 1:1 Спас Делев 47, 2:1 Рубен Микаел 54, 3:1 Джеймс Родригес 90 плюс 2
жълти картони: Килиън Шеридън (ЦСКА)

Порто: Елтон, Майкон, Алваро Перейра,Фернандо Белуши, Фалкао (60-Хълк), Хорхе Фусиле, Валтер, Джеймс Родригес, Соуза (80-Фреди Гуарин),Рубен Микаел (71-Жоан Моутиньо), Николас Отаменди
ЦСКА: Райс Мболи, Фабрицио Грило (63-Мартин Дечев), Джузепе Акуаро, Павел Виданов, Костадин Стоянов, Коста Янев, Маркиньос, Тодор Янчев (87-Борис Галчев), Спас Делев, Мишел Платини, Александър Тонев (77-Килиън Шеридън)