Станимир Стоилов започна с победа в Анортозис

Станимир Стоилов започна с  победа в Анортозис Станимир Стоилов започна отлично престоя си в Анортозис, след като постигна победа с 2:0 срещу лидера Апоел в дербито от 16-я кръг на кипърското първенство. Това е първа победа за „Госпожата” от 16 октомври. През последните 9 мача за първенството Анортозис претърпя пет загуби и записа четири равенства. Станислав Ангелов игра 90 минути. Стоилов използваше българския национал в дербито с Апоел като централен бранител.След тази победа Анортозис се изкачи с две позиции във временното класиране. Отборът се намира на четвърто място с 22 точки и по-добра голова разлика от петия Аполон Лимасол. АЕЛ Лимасол остава на шеста позиция с 21 точки, но и мач по-малко. Лидер продължава да бъде Апоел с 38 точки.