Литекс на четвърфинал за Купата

Литекс победи Марица с 5:1 като гост в среща от осминафиналите на турнира за Купата на България Форд Мото-Пфое и се класира за четвъртфиналните двубои.
Головата фиеста започна още в 11-та минута, когато след груба грешка в защитата на пловдивчани Бибишков откри резултата. Той бе автор и на второто попадение, след като в 15-та минута засече центриране от дясно на Бертен. Класическият резултат оформи Седрик Камбон в 23-та минута, а две минути по-късно Ивелин Попов, които получи пас в наказателното поле отбеляза от малък ъгъл четвъртото попадение във вратата на Грабчев. Крум Бибишков оформи своя хеттрик в 55-та минута на двубоя. Влезлият на полувремето юноша Страхил Попов стреля, топката бе отбита пред голлинията, но попадна в краката на Бибишков, който не сбърка и направи резултата 5:0 за тима си. Почетното попадение за домакините от Марица вкара Димов в 79-та минута, като прати със силен шут кълбото точно под гредата на пазената от Урош Голубович врата, с което оформи и крайния резултат в мача.

Марица: Грабчев, Крачунов, Вл. Байрев (76 – Филипов), Йотов, Апостолов – к, Стефанов (Маламов), Учиков, Димов, Д. Байрев, Абушев, Иванов (63 – Тодоров)

Литекс: Голубович, Барт, Камбон, Венков, Бертен, Сандриньо (58 – Ал. Цветков), Ангелов, Бибишков, Цветанов, И.Попов – к (46 – Страхил Попов), Берберович (70 – Бенгюзов).