Вихрен,Несебър,Миньор,Пирин,Ботев (Криводол) се класираха за четвъртфиналите

Вихрен (Сандански) се класира за четвъртфинал за Купата на България, след като победи като гост с 3:2 Спартак (Пловдив). В герой за гостите се превърна Еривертон, който реализира и трите гола за своя тим. Бразилецът откри резултата в 30-ата минута след силен удар от пряк-свободен удар. Вторият си гол Еривертон реализира в 44-ата минута от дузпа. В началото на второто полувреме бразилецът оформи своя хеттрик. Домакините от Пловдив върнаха един гол в 64-ата минута, когато се разписа защитникът Манев. 3 минути по-късно Курдов направи резултата 2:3, но за повече домакините нямаха сили.

Спартак: Стоян Здравков, Аргиров, Мурад Ибраим, Слаев, Г. Стефанов (46-Манев), Коруджиев, Коларов, Светослав Асенов, Петко Фанев (73-Площаков), Банев (50-Курдов),Георги Стоянов.

Вихрен: Флориан, Джоров, Св. Георгиев, Еламе, Паес, Валери Георгиев, Св. Петров, Руслан Иванов (65-Аригон), Ферейра (55-Ив. Димитров), Еревиртон, Лукас Тихамер (84-Давидов).
Жълти картони: Здравков (Сп), Руслан Иванов, Св. Георгиев (В)

Главен съдия: Ангел Ангелов (Сф).

Несебър се класира за четвъртфинал за Купата на България
Отборът на Несебър се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като победи с 2:1 като домакин Пирин (Гоце Делчев).
Изненадващо гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Тошев.
Тодоров възстанови статуквото в 21-ата минута, а в първите секунди на втората част Иванов вкара втори гол за Несебър, с което оформи крайния резултат 2:1.

Отборът на Ботев (Криводол) победи Родопа (Смолян) с 3:1 като гост и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, предаде репортер на радио “Фокус”-Смолян. Гостите откриха резултата с гол на Кунчев в 32-ата минута. В 50-ата минута съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Десислав Русев. Новият член на Западната “Б” група поведе с гол на Александров в 85-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Владинов в последната 90-ата минута на двубоя. В предишните кръгове тимът елиминира Славия и Берое.

Елитният Пирин се класира за четвъртфинал за Купата на България, след като победи като гост Монтана с 2:0. Попаденията за тима от Благоевград реализираха Пеев и Пиетробон. Домакините от Монтана, които са лидер в Западната „Б” група не се предадоха и се опитаха да се върнат в мача, но гостите стояха правилно тактически и не допуснаха гол във вратата си.
Това е първа загуба за Монтана в последните 16 мача на тима.

Миньор победи като гост Видима Раковски с 3:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Янкович изведе перничани напред в резултата в 20-ата минута, а нападателят Дичев удвои резултата в 27-ата минута. Отново Дичев бе точен в началото на второто полувреме, с което направи резултата 3:0 за Миньор. До края на мача домакините се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но в крайна сметка загубиха с 0:3.