България и Естония не се победиха в мач №100 на Стилиян Петров с националната фланелка

Лотар Матеус бе разочарован от равенството

България и Естония не се победиха в мач №100 на Стилиян Петров с националната фланелка Националните отбори на България и Естония не се победиха и завършиха наравно 2:2 приятелската среща помежду си, играна в турския курорт Анталия.И четирите попадения паднаха от дузпи, като по два 11-метрови наказателни удара реализираха Константин Василиев (20-ата и 80-ата минути) и Ивелин Попов (40-ата и 83-ата минути). Това бе мач №100 на Стилиян Петров с националната фланелка. Единствени с повече мачове от Стенли в националния отбор е настоящият президент на БФС Борислав Михайлов, който има 102 двубоя. Селекционерът на България Лотар Матеус бе разочарован от равенството с Естония и заяви:
„Не беше най-добрият ни мач, доволен съм най-вече от второто полувреме и от факта, че се върнахме в мача на два пъти, след като губехме в резултата".
"През първото имахме доста проблеми, играхме доста бавно, нямахме агресия, затова не съм доволен от играта през първите 45 минути”, заяви Матеус.
„Очевидно беше, че на някои футболисти им липсва игрова практика, направиха се доста грешки, които не са нормални за национални футболисти, мисля, че на това се дължеше лошата игра през първото полувреме”. „Ако искаме да постигнем добър резултат срещу Швейцария, със сигурност трябва да играем доста по-добре от това, което показахме тази вечер.

БЪЛГАРИЯ - ЕСТОНИЯ 2:2
0:1 Василиев (20-д)
1:1 Попов (40-д)
1:2 Василиев (80-д)
2:2 Попов (83-д)

България: 13. Николай Михайлов, 2. Станислав Манолев, 6. Станислав Ангелов, 15. Иван Иванов, 4. Петър Занев, 7. Благой Георгиев, 19. Стилиян Петров-капитан, 8. Чавдар Янков, 9. Ивелин Попов, 11. Димитър Рангелов, 10. Димитър Макриев.
Естония: Лондак, Ран, Круглов, Дмитриев, Опер, Кинк, Вунк, Василиев, Клаван, Морозов, Яагер