Локомотив Пд победи Димитровград с 5-1

Локомотив Пд представи отбора за пролетния дял в А група с разгромна победа над третодивизионния Димитровград. "Смърфовете" обърнаха отбора от Северозападната В група за крайното 5-1, като в герой за тима на Недело Матушев бе неостаряващият капитан Здравко Лазаров. Той се отчете с две асистенции, преди да бъде бъде заменен в средата на втората част. Локомотив започна по-добре мача, но в първите минути играчите на Неделчо Матушев трудно достигаха до голови положения. Така се стигна до 39-тата минута, когато  капитанът на Димитровград Петър Станев направи за смях отбраната на пловдивчани и с техничен удар откри за 1-0.  Радостта на отбора от В група обаче бе кратка. Здравко Лазаров центрира по прекрасен начин към Данчо Тодоров, който от воле изравни две минути преди края на първото полувреме.

След почивката Локомотив отново започна остро и в първите минути Лазаров и Тодоров пропуснаха да изведат своя тим напред. Все пак "смърфовете" стигнаха до втори гол в 60-тата минута - Лазаров центрира към Христо Златински, който с глава изведе своя тим напред. Впоследствие треньорът на Локо Пд смени целия си отбор и две от резервите на тима оформиха разгрома. Първо Бариентос от фаул покачи на 3-1, а дебютиращият словенец Щромаер само за десет минути вкара два красиви гола и оформи крайното 5-1.

Локомотив Пд: Лучини, Родригес, Кавдански, Ю.Бенжелюн, С.Бенжелюн, Златински, Сержиньо, Й.Тодоров, Лазаров, Огунсото, Раймонди (Т.Тодоров, Крачунов, Марчев, Дойкич, Лукич, Ерош, Витанов, Сандански, Бариентос, Щромаер, Коцев, Дюран)

Димитровград: Александров, Саид, Янев, Камов, Чилингиров, Ж.Митев, Киров, Кр.Митев, Узунов, Станев, Стоев (Сантов, Христов, Делчев)