Локомотив София победи Монтана в последен мач от 16-ия кръг

Локомотив София победи гостуващия Монтана в последен мач от 16-ия кръг на първенството на България в "А" група. Така възпитаниците на Диян Петков се изкачиха на трето място в класирането с 31 точки, само на точка зад втория Левски, който ще срещнат в следващия кръг. След равностойно начало "железничарите" първи стигнаха до опасно положение пред вратата на съперника. В 28-та минута Калоян Караджинов получи пас отляво от Владимир Романов и шутира силно от границата на наказателното поле, но Христо Иванов спаси.Пет минути по-късно Локомотив поведе. Романов отново проби отляво в наказателното поле и при опита си да центрира, топката се удари в ръката на Георги Мечечиев, заради което главният рефер отсъди дузпа. Румен Горанов застана зад бялата точка и реализира с удар по тревата в левия ъгъл на вратата на Монтана. Шест минути преди почивката новото попълнение Джемал Джонсън нахлу от ляво в пеналта и почти от аутлинията върна по тревата към Искрен Писаров, който от десетина метра стреля много неточно над вратата.Монтана започна по-активно през втората част, но така и не застраши Боян Пейков.

В 70-ата минута Джонсън се опита да стреля по диагонала от ляво от 20 метра, но се получи извеждащо подаване към Иво Иванов. Той стреля от 5-6 метра, вратарят Христо Иванов изби, но при добавката резервата направи 2:0.

Локомотив София - Монтана - 2:0 (1:0)

голмайстори: 1:0 Румен Горанов 33-дузпа, 2:0 Иво Иванов 70
Национален стадион "Васил Левски", 300 зрители

главен съдия: Стефан Спасов
жълти картони: Искрен Писаров, Илиян Гаров, Румен Горанов (Локомотив София); Даниел Гаджев (Монтана)

Локомотив София - Пейков, Димитров (76-Върбанов), Гаров, Лахчев, Добрев, Горанов, Караджинов (53-Иво Иванов), Писаров, Романов, Джонсън, Йорданов (67-Саидходжа)

Монтана - Христо Иванов, Мечечиев, Домакинов (46-Андерсон), Николов, Личков, Трифонов, Гаджев, Мичев (77-Аврамов), Илиев, Едуардо, Чепилов (62-Христов)

<< върни се назад     28 февруари 2011   21:45