С човек повече и две дузпи Локомотив (Пд) не успя да победи Черно море

Черно море и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в двубоя помежду си от 17-ия кръг в "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна.Двубоят започна със солиден натиск от страна на домакините. В 15-ата минута резултатът на стадион "Тича" бе открит, след като Георги Илиев центрира в наказателното поле на съперника, Танко Дяков свали топката с глава за Георги Божилов, който я прати в мрежата на гостите за 1:0.В 34-ата минута Здравко Лазаров центрира в наказателното поле на домакините, Пиргов излезе, но не успя да се намеси както трябва, топката кацна на главата на Бенжалюн и се наложи Танко Дяков да чисти топката с ръка от самата голлиния и реферът Таско Тасков му показа червен картон и посочи бялата точка.Зад топката застана Здравко Лазаров, който обаче не успя да превърне дузпата в гол и да изравни резултата, тъй като ударът му прати топката над съперниковата врата.След почивката равенството на "Тича" бе възстановено след като Йордан Тодоров нахлу в наказателното поле на домакините и бе фаулиран от Александър Александров и Тасков за втори път в мача отсъди 11-метров наказателен удар в полза на "смърфовете".Този път с изпълнението му се зае Христо Златински, който бе безпощаден при изпълнението и с е разписа за 1:1.

Черно море - Локомотив Пловдив - 1:1
голмайстори: 1:0 - Георги Божилов (15), 1:1 Христо Златински (54 д.)
съдия: Таско Тасков
стадион: "Тича": 2000 зрители
жълти картони: Георгиев, Атанасов, Александър Александров (Черно море); Самир, Златински, Тодоров (Локомотив Пловдив)
червен картон: Танко Дяков (Черно море)

Черно море: Илко Пиргов, Сашо Александров, Александър Александров, Танко Дяков, Георги Илиев, Адемар Жуниор, Даниел Георгиев (72 - Румен Николов), Данаил Ратников (46 - Росен Колев), Георги Божилов (83 - Владимир Каптиев), Дончо Атанасов, Самуел Камазола

Локомотив Пловдив: Флориан Лучини, Джереми Родригес, Бенджелюн Йонес, Бенджелюн Самир (61 - Патрик Огунсото), Мартин Кавдански, Габор Ерош, Христо Златински, Йордан Тодоров, Здравко Лазаров (89 - Драги Коцев), Николас Раймонди, Сержиньо