ЦСКА победи Черно море с 2:0 и се класира на полуфинал за Купата

ЦСКА победи Черно море с 2:0 и стана първият полуфиналст в турнира за Купата на България. Головете вкараха Спас Делев в 34-ата и Маркиньос в 67-ата минута. Мачът се игра на националния стадион „Васил Левски”. Главен рефер бе Георги Йорданов.Двубоят започна с натиск на домакините. Спас Делев и Тодор Янчев опитаха удари извън наказателното поле, но не успяха да вкарат. В 34-ата минута поредица от двойни подавания между Тодор Янчев и Спас Делев завършиха с попадение на втория. Секунди след това Грегъри Нелсън имаше добър шанс да вкара втори гол. До края на полувремето отново Спас Делев имаше шанс да се разпише, но ударът му със задна ножица мина покрай вратата.
Второто полувреме гостите от Черно море остана с 10 души на терена. Александър Александров бе изгонен за втори жълт картон в 60-ата минута.
Седем минути по-късно Маркиньос се откъсна сам срещу вратаря на Черно море и вкара втори гол за ЦСКА.
Жребият за полуфиналите е в петък, а в сряда и четвъртък ще се играят останалите четвъртфинали.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 2:0

1:0 Спас Делев 34
2:0 Маркиньос 67

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 11. Иван Бандаловски, 4. Костадин Стоянов, 19. Апостол Попов, 8. Румен Трифонов, 5. Тодор Янчев, 18. Борис Галчев, 24. Александър Тонев, 29. Грегъри Нелсън (82- 17. Четин Садула), 28. Маркиньос, (73- 23. Емил Гъргоров), 7. Спас Делев (80- 27. Станко Йовчев)

Черно море: 26. Илко Пиргов, 25 . Сашо Александров, 15. Александър Александров, 3. Адемар, 12. Марко Тиаго, 16. Димитър Петков (63- 55. Росен Колев), 5. Самуел Камазола, 21 .Георги Илиев, 23. Даниел Георгиев (74- 7. Станислав Стоянов), 8. Дончо Атанасов, 14. Георги Божилов (44- 77. Владимир Каптиев)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Бандаловски (Ц); А. Александров, Тиаго, Божилов, Колев (ЧМ)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Александров (ЧМ)

<< върни се назад     05 април 2011   22:11