Литекс остави калъфката от купата на Левски

Отборът на Литекс елиминира Левски след дузпи. Двубоят, който се играе на "Градския стадион" в Ловеч, бе 1/4 финална среща за Купата на България.Срещата започна с преимущество на гостите от София. Гара Дембеле имаше на два пъти шанс да открие, но ударите му не бяха проблем за вратаря на Литекс.В 33-ата минута главният съдия от Дания отсъди дузпа за Литекс. Том бе точен от бялата точка минута по-късно.
Минута преди края на първото полувреме мачът бе спрян за около две минути, тъй като феновете по трибуните запалиха димки.През втората част двата отбора имаха добри положения за гол. Гостите от Левски имаха претенции за дузпа в 73-ата минута, но реферът на мача не отсъди наказателен удар.В 79-ата минута Исмаил Иса изравни резултата след гол с глава.
В двете продължения Литекс и Левски не успяха да си вкарат гол.
При дузпите Литекс се наложи с 4:2. За Левски пропуснаха Александър Александров и Исмаил Иса. Неточен за Литекс бе Дока.

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 5:3 (след продължения и дузпи вредовното време 1:1)
1:0 Том (34-д)
1:1 Дембеле (79)