Калиакра и Берое завършиха 2:2,Черно море разгроми с 5:0 Видима Раковски

На стадион „Тича” във Варна Черно Море победи с 5:0 гостите от Видима Раковски в срещата от 21-и кръг на българската „А” група. След спечелените три точки варненци вече са четвърти в класирането с 37 точки преди мачовете на Локомотив София и Локомотив Пловдив. В 36-ата минута Камазола прехвърли с пас отбраната на Видима и намери Георги Илиев, който с шут от воле вкара първия гол в мача. В 40-ата минута след грешка на Александър Бранеков, който подари топката на Дончо Атанасов, нападателят на "моряците", останал сам срещу Колев, отляво вкара с мощен шут, който скъса мрежата. В 47-ата минута след центриране от корнер, защитник на Видима не успя да изчисти и топката попадна в Дончо Атанасов, който с удар от точката на дузпата вкара трети гол за Черно море. В 73-ата минута Георги Илиев изведе перфектно Ратников с успореден на аутлинията пас и естонецът без проблеми от няколко метра вкара нов гол за домакините. Михаил Лазаров вкара пети гол след удар от малък ъгъл в 83-ата минута.

Отборите на Калиакра и Берое завършиха при резултат 2:2 във втория мач от 21- и кръг на "А" група днес на стадиона в Каварна. Берое поведе с 2:1 на Калиакра във втория мач от 21- и кръг "А" група днес на стадиона в Каварна. Първото попадение бе отбелязано едва в 43-ата минута. След хубав пробив на Тодор Христов, който нахлу в наказателното поле на Калиакра, подаде към Танев, а той отблизо вкара за 0:1. Във втората минута от продължението Марко Марков стреля през стената и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Скорчев за 1:1, след като преди това Танев фаулира Раденцов на границата на наказателното поле на Берое и последва пряк свободен удар за Калиакра. В 59-ата минута Велев центрира от корнер в наказателното поле на Калиакра, където Бачев засече топката с глава и я изпрати във вратата на Цветан Димитров за 1:2. В последната минута на мача Райчев оформи крайното 2:2.

Калиакра (Каварна) - Берое (Стара Загора) 2:2
голмайстори: 0:1 Милен Танев 43', 1:1 Марко Марков 45'+2', 1:2 Станислав Бачев 59', 2:2 Иван Райков 90'+3'
Калиакра (Каварна): 1. Цветан Димитров, 3. Мартин Димов, 4. Детелин Димитров, 8. Ивайло Раденцов, 9. Иван Александров, 10. Николай Петров, 11. Диан Кателиев (46' - 7. Лъчезар Балтанов), 14. Иван Райчев (к), 15. Антон Петров, 20. Марко Марков, 31. Георги Филипов (81' - 6. Майкъл Тевиа);

Берое (Стара Загора): 33. Теодор Скорчев - 27. Владислав Ямуков, 23. Александър Томаш, 24. Станислав Бачев, 28. Веселин Пенев - 16. Стефан Велев, 18. Петър Костадинов (к) - 32. Ромарио Да Силва Ресенде (59' - 77. Георги Божанов), 71. Милен Танев (87' - 8. Цветан Филипов), 21. Тодор Христов - 14. Евгени Йорданов (77' - 19. Владислав Златинов);

жълти картони: Евгени Йорданов (21' - груб фаул), Стансиалв Бачев (50' - груб фаул) [Берое]