ЦСКА победи Литекс с 2:1, чака съперника си за финала на 25 май

Отборът на ЦСКА победи Литекс с 2:1 и по този начин се класира на финал в турнира за Купата на България, предаде репортер на Агенция „Фокус”.Мачът започна с натиск на ЦСКА. Спас Делев и Грегъри Нелсън имаха добри шансове да вкарат.В 28-ата минута Спас Делев откри за „червените” след пас на Нелсън и грешка на вратаря на Литекс Винисиус.До края на първата част Тодор Янчев и Спас Делев имаха удобни възможности за гол.През второто полувреме гостите изравниха играта. В 68-ата минута Георги Миланов се възползва от хубава атака на Литекс и изравни резултата.След това Дока имаше отличен шанс да донесе победата на Литекс, но пропусна.В 87-ата минута Спас Делев стреля, топката рикошира и влезе във вратата на Литекс за втори път.
Така ЦСКА се класира на финал в турнира. Там „червените” ще играят срещу победителят от двойката Славия и Пирин. Мачът е в четвъртък,а финала на 25 май.