ЦСКА победи Монтана с 4:1 като гост

ЦСКА победи Монтана с 4:1 като гост в мач от 23-и кръг на "А" група. Головете за „армейците” вкараха Грегъри Нелсън, Джузепе Акуаро, Мишел Платини и Александър Тонев. Почетното попадение за домакините отбеляза Венци Христов девет минути преди края на срещата. В 32-ата минута Грегъри Нелсън даде преднина за гостите от София с гола си. Нелсън вкара почти същия гол в миналия кръг срещу Славия, с който донесе победата над "белите" с 1:0. В 44-ата минута след контраатака за ЦСКА, Тонев проби с рейд отдясно по крилото, пусна пас към наказателното поле на Монтана, Гъргоров спря топката, подаде леко към Джузепе Акуаро, който с хубав удар с външен фалц вкара за 2:0.В 62-ата минута след третата асистенция на Емил Гъргоров, който излезе титуляр в този мач, резултатът вече е 3:0. Бандаловски добре пресече пас в центъра, пусна топката към Гъргоров отдясно, той навлезе в наказателното поле, опита да стреля, топката рикошира в крака на бранител на Монтана, Платини изкочи от втора линия, финтира вратаря Левашки и вкара трети гол за "армейците".
В 73-ата минута Грегъри Нелсън проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле, стреля, последва разбъркване пред вратата на Левашки, топката стигна до Александър Тонев, който на празна врата вкара за 4:0.
В 81-ата минута на мача домакините върнаха попадение за 1:4, което отбеляза Венци Христов. След победата ЦСКА остава на трето място в класирането с 45 точки, Монтана също остава 11-и с 23.

МОНТАНА - ЦСКА 1:4

0:1 Грегъри Нелсън (32)
0:2 Джузепе Акуаро (44)
0:3 Мишел Платини (62)
0:4 Александър Тонев (73)
1:4 Венцислав Христов (81)

МОНТАНА: 23. Юлиан Левашки, 2. Георги Мечечиев, 17. Николай Николов, 14. Антон Личков, 6. Тихомир Трифонов, 21. Даниел Гаджев, 8. Димитър Илиев (46-Светлан Кондев), 16. Владимир Мичев, 9. Луис Едуардо (65-Атанас Фиданин), 20. Андерсон (51-Венцислав Христов), 11. Атанас Чепилов

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 19. Апостол Попов, 6. Джузепе Акуаро, 8. Румен Трифонов, 11. Иван Бандаловски, 5. Тодор Янчев (70-Коста Янев), 18. Борис Галчев, 23. Емил Гъргоров (63-Маркиньос), 24. Александър Тонев (75-Станко Йовчев), 29. Грегъри Нелсън, 9. Мишел Платини